ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сенатори США внесли двопартійний законопроєкт про оголошення Росії «державою-спонсором тероризму»

Велика Епоха
Сенатори США Ліндсі Грем (праворуч) та Річард Блюменталь розмовляють із представниками преси під час пресконференції у Капітолії, Вашингтон, 14 вересня 2022 року. Сенатори провели пресконференцію щодо визнання Росії державою-спонсором тероризму. (Alex Wong/Getty Images)

Сенатори Ліндсі Грем (республіканець від штату Каліфорнія) та Річард Блюменталь (демократ від штату Коннектикут) у середу представили двопартійний законопроєкт, відповідно до якого російський уряд буде названо «державою-спонсором тероризму».

Це сталося того ж дня, коли президент України Володимир Зеленський назвав Росію «терористичною державою» після того, як російські війська випустили ракети по греблі Карачунівського водосховища, внаслідок чого затопило понад 110 будинків у рідному місті президента Кривого Рогу та призвело до евакуації людей.

«Путін перейшов усі межі цивілізованих норм під час війни в Україні та за багато років до цього», — сказав Грем у своїй заяві.

«Він займається вбивствами, які спонсорує держава. “Група Вагнера”, яку підтримує Росія, тероризує світ, а воєнні злочини, які щодня вчиняються в Україні, шокують свідомість», — продовжив він.

Сенатори США заявили, що «Закон про те, що Росія є державою, яка підтримує тероризм» (pdf), різко скоротить експорт оборонної продукції та технологій до Росії, значно зменшить іноземну допомогу та накладе додаткові фінансові обмеження на Росію.

Закон також анулює суверенний імунітет Росії в очах американських судів, відкриваючи російський уряд для судових позовів та інших цивільних претензій з боку жертв тероризму, що спонсорується державою, йдеться в пресрелізі.

«Якщо після всього цього путінський режим не є державою, яка підтримує тероризм, тоді таке визначення безглуздо», — сказав Грем. «Ми вважаємо, що давно настав час оголосити путінську Росію державою-спонсором тероризму і змусити страждати від наслідків цього, тому що він — терорист».

Блюменталь сказав, що дії Росії в останні дні і тижні показали, чому вона заслуговує на включення до списку держав-спонсорів тероризму.

«Успіх України на полі бою показав не лише її військову звитягу та слабкість Росії, а й те, що Путін спирається на жорстокі звірства, геноцид та воєнні злочини проти народу України», — сказав Блюменталь. «Росія більш ніж заслужила право бути у клубі країн-ізгоїв».

The Epoch Times звернулася за коментарями до міністерства закордонних справ Росії.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: