ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сомалі: мільйон людей змушені залишити свої будинки через посуху

Велика Епоха
Чотири поспіль сезони мізерних дощів призвели до того, що мільйони людей у Кенії, Сомалі та Ефіопії, які страждають від посухи, опинилися перед голодом 12 липня 2022 року. (Simon MAINA/AFP через Getty Images)

Посуха в Сомалі досягла безпрецедентних масштабів і призвела до вимушеного переселення мільйона людей, попередили в четвер ООН та Норвезька рада у справах біженців (NRC).

Понад 755 000 людей були вимушеними переселенцями цього року всередині Сомалі через сильну посуху на Африканському Розі, за даними Верховного комісара ООН у справах біженців та NRC.

1 мільйон вимушених переселенців

Таким чином, загальна кількість вимушених переселенців досягла 1 мільйона людей із січня 2021 року, коли почалася сильна посуха.

"Цей рубіж в один мільйон людей — величезний сигнал до пробудження", — сказав директор NRC Сомалі Мохамед Абді, цитований у заяві.

"Голод тепер переслідує всю країну. Ми бачимо, як все більше і більше сімей змушені кидати все, тому що в їхніх селах буквально не залишилося ні їжі, ні води. Необхідно терміново збільшити фінансування допомоги, доки не стало надто пізно", — додав він.

Останні два роки Сомалі переживає історичну посуху — ситуацію, яка не спостерігалася понад 40 років, за даними двох організацій.

Через зростання цін на харчові продукти, у зв’язку з конфліктом в Україні

Очікується, що найближчими місяцями кількість людей, які відчувають гостру нестачу продовольства, збільшиться з 5 мільйонів до більш ніж 7 мільйонів людей. Ситуація посилюється наслідками зміни клімату та зростанням цін на продовольство через конфлікт в Україні.

Минулого тижня Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) заявила, що до вересня у восьми регіонах Сомалі може настати голод, якщо неврожаї та скорочення поголів'я худоби стануть широко поширеними, ціни на основні товари продовжать зростати, а гуманітарна допомога не дійде до найуразливіших верств населення.

"Ситуація в Сомалі і до цієї останньої кризи була однією з найбільш недофінансованих. Хоча ми та наші гуманітарні партнери робимо все можливе, щоб відреагувати на ситуацію, наших ресурсів просто недостатньо", — сказав представник УВКБ ООН у Сомалі Магатте Гіссе.

У червні УВКБ ООН оголосило, що йому потрібно 42,6 млн доларів США для надання допомоги 1,5 млн постраждалих від посухи внутрішньо переміщених осіб, біженців та членів громад, що приймають, в Ефіопії, Кенії та Сомалі.

З цієї суми $9,5 млн призначено для програм у Сомалі.

===