ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Coca-Cola оцінила свої втрати в $195 млн через вихід з Росії

Велика Епоха
Пляшки Coca-Cola виставлені на продаж у центрі Санкт-Петербурга, Росія, 6 серпня 2014 року. (Alexander Demianchuk/Reuters)

У четвер компанія Coca-Cola Hellenic Bottling Company (Coca-Cola HBC) заявила, що в першому півріччі вона зазнала одноразових збитків у розмірі 190 мільйонів євро (195,4 мільйона доларів США) від витрат, пов'язаних з її російським бізнесом, після того, як вона припинила продажі напоїв та інших продуктів Coca-Cola Co. в країні.

Виробник безалкогольних напоїв також підтвердив свій прогноз на рік, очікуючи річний порівняний операційний прибуток у розмірі від 740 до 820 мільйонів євро, що вище за очікування ринку.

Акції компанії зросли на 6 відсотків до 2100 пенсів.

HBC є одним з численних боттлерів Coca-Cola по всьому світу і володіє місцевими франшизами Coca-Cola на розлив та продаж напоїв, вироблених американським гігантом з виробництва напоїв. Coca-Cola володіє більш ніж 20-відсотковою часткою HBC.

Coca-Cola Co, що базується в Атланті, у березні приєдналася до відтоку компаній із Росії у зв'язку із вторгненням в Україну, яке Москва називає "спеціальною військовою операцією".

HBC заявила, що виснажила свої запаси і припинила виробництво та продаж продукції Coca-Cola у Росії, яка колись була її найбільшим ринком, і тепер матиме там меншу присутність.

Генеральний директор компанії Зоран Богданович заявив агентству Reuters, що місцеві бренди, такі як "Добрий", "Rich" та "Моя Сім'я", залишаються прибутковими та самодостатніми, оскільки компанія не співпрацює з Coca-Cola Co. у продажах на російському ринку.

Чистий дохід від продажів HBC зріс майже на 30 відсотків за шість місяців по 1 липня, перевищивши складений компанією консенсус-прогноз аналітиків у 3,95 мільярда євро, оскільки ринки, що розвиваються, залишалися сильними. Порівняний операційний прибуток також перевершив очікування, але чистий прибуток виявився нижчим за прогнози через витрати в першому півріччі.

У другому півріччі очікуються фінансові витрати близько 82 мільйонів євро, пов'язані з діяльністю компанії в Росії.

Богданович сказав, що компанії довелося звільнити співробітників у Росії через скорочення бізнесу в цій країні.

Компанія HBC зі штаб-квартирою у Швейцарії має різноманітний асортимент продукції — від алкогольних напоїв, таких як The Macallan та Jack Daniel's, газованих напоїв Sprite та Monster Energy до печива та вафель Bambi.

===

Новини по темі: