П'ятниця, Сер 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тасманійські шукачі пригод відкрили найглибшу печеру в Австралії

П'ятниця, 5 серпня 2022 року
Спелеолог спускається у печерній системі Delta Variant, Тасманія, Австралія, 2022 рік. (Image supplied by Ben Armstrong/Screenshot)

Команда австралійських спелеологів виявила найглибшу підземну камеру в країні, яка знаходиться на глибині 401 метр і побила попередній рекорд на чотири метри.

У рамках десятирічної місії з розгадки таємниць найглибших печер Австралії дев'ять елітних спелеологів із Південної Тасманії спустилися під землю в експедицію, яка не гарантувала окупності.

«Печера була винятково важкою. Вона була надзвичайно вертикальною, потрібно було підійматися та спускатися на мотузках на сотні метрів», — розповів член команди Бен Армстронг в інтерв'ю газеті Epoch Times.

«Рівень води був високим, і для встановлення останніх мотузок була потрібна дуже творча імпровізація».

Австралійські спелеологи святкують відкриття, Тасманія, Австралія, 31 липня 2022 року. (Stephen Fordyce)

«Це було схоже на сходження на гору заднім ходом. У кожному поході ми брали стільки мотузки, скільки могли забрати, потім спускалися донизу, досліджуючи бічні проходи, а потім підіймалися назад», — розповіла спелеолог Каріна Андерс.

«Наступного разу ми візьмемо ще мотузки і підемо трохи далі».


Член команди Джемма Герберт сказала, що це спільний проєкт, який ґрунтується на роботі попередніх поколінь спелеологів.

Ще пів року тому ніхто навіть не знав, що ця печера існує. Попри десятиліття досліджень у цьому районі, печери Тасманії, як і раніше, зберігають багато секретів», — сказала вона.

Печера знаходиться всього за кілька метрів від системи Ніглі, яка була виявлена в 1994 році і раніше носила титул найглибшої з відомих печер Австралії.

За матеріалами The Epoch Times USA