ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

G7 закликали Китай не використовувати візит Пелосі як привід для бойових дій

Велика Епоха
(Скриншот)

Міністри закордонних справ країн-членів G7 висловили "занепокоєння" щодо "недавніх та оголошених загрозливих дій Китаю", йдеться у тексті заяви для преси, опублікованій на сайті Держдепартаменту США.

Глави дипломатії згаданих країн наголошують, що "немає жодного виправдання" з того, що Китай використовує "візит як привід для агресивної військової діяльності в Тайванській протоці", посилаючись на недавній візит спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань.

"Ми, міністри закордонних справ країн "Великої сімки" — Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії, США та Високий представник Європейського союзу — підтверджуємо нашу спільну відданість підтримці заснованого на правилах міжнародного порядку, миру та стабільності в Тайванській протоці та за його межами.

Ми стурбовані недавніми та оголошеними загрозливими діями Китайської Народної Республіки (КНР), зокрема, навчаннями з бойовими стрільбами та економічним примусом, які загрожують непотрібною ескалацією. Немає жодних підстав використовувати візит як привід для агресивних військових дій у Тайванській протоці. Для законодавців наших країн міжнародні поїздки є нормальною та звичайною справою. Ескалація дій у відповідь КНР може призвести до посилення напруженості та дестабілізації регіону", — йдеться в заяві.

У цьому контексті документ закликає китайський комуністичний уряд "не змінювати в односторонньому порядку статус-кво силою у регіоні та вирішувати розбіжності мирними засобами".

"Немає жодних змін у відповідній політиці "одного Китаю", де це застосовано, і в основних позиціях щодо Тайваню членів G7.

Ми підтверджуємо нашу спільну і тверду відданість підтримці миру та стабільності в Тайванській протоці та закликаємо всі сторони зберігати спокій, проявляти стриманість, діяти прозоро та тримати відкритими лінії зв'язку для запобігання непорозумінням", — додали міністри "Великої сімки".