ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Domino's Pizza йде з Італії після семирічного фіаско

Велика Епоха
Ресторан Domino's Pizza видно у Лос-Анджелесі, 18 липня 2018 року. (Lucy Nicholson/Reuters)

Domino's Pizza закрила останні свої точки в Італії, офіційно завершивши семирічну невдалу спробу принести американську піцу швидкого приготування до середземноморської країни, звідки родом ця страва.

У вівторок італійці почали помічати, що 13 франшиз Domino's, що залишилися, в їхній країні не відповідають на дзвінки, всього через кілька місяців після того, як квітневий трибунал надав компанії 90 днів захисту від кредиторів. Оскільки термін дії цього захисту минув 1 липня, компанія швидко скоротила свою діяльність у країні, повністю припинивши постачання 29 липня. Телефонні лінії, які не відповідають на дзвінки у вівторок, схоже, ознаменували собою тихий дзвінок смерті італійського експерименту компанії.

"Дуже шкода бачити це. Багато традиційних італійських піцерій навіть не пропонують фаршировану скоринку", — написав у Twitter редактор журналу The Economist з питань бізнесу та фінансів в Азії Майк Берд. (Берд був далеко не самотній у висміюванні передумов італійського фіаско Domino's, яке стало предметом глузувань у соціальних мережах з моменту оголошення новини).

Спроби компанії вийти на землю Данте та да Вінчі розпочалися у 2015 році, коли Domino's уклала угоду з італійською компанією ePizza SpA про відкриття 29 філій з амбіціями мати понад 800 ресторанів у давній країні.

Хоча рішення експортувати Domino's в країну, відому всюдисущою і високоякісною піцою, з першого погляду викликає подив, компанія сподівалася отримати вигоду зі зручності та доставлення. Однак ці плани були порушені приходом до Італії пандемії COVID-19, яка змусила місцеві італійські піцерії співпрацювати зі сторонніми компаніями, які займаються доставкою, щоб залишатися в бізнесі, поки клієнти залишаються вдома. Ці можливості доставки, що значно розширилися, здавалося, витіснили Domino's з італійського ринку, оскільки італійці віддавали перевагу місцевим альтернативам.

Проте не всі спроби впровадити американський фастфуд на знаменитий європейський континент провалилися. McDonald's, наприклад, має понад 6 000 точок по всій Європі, і здається ймовірним, що "Золоті арки" не зникнуть з Європи так само легко, як Domino's зникла з Італії.