ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Французький шкіпер 16 годин залишався під корпусом свого човна

Велика Епоха
«Порятунок на межі неможливого». Так «Salvamento Maritimo», іспанська служба порятунку на морі, описала у Facebook порятунок у вівторок моряка, човен якого перекинувся в Атлантиці в розпал відбірних перегонів Route du Rhum 2022. (www.facebook.com/salvamentomaritimo.es)

Французький шкіпер Лоран Кампрубі був врятований біля узбережжя північної Іспанії після того, як провів 16 годин під корпусом свого човна, в 30-сантиметровій повітряній кишені.

«Порятунок на межі неможливого». Саме так Salvamento Maritimo, іспанська служба порятунку на морі, описала у Facebook порятунок моряка, човен якого перекинувся в Атлантиці в розпал відбірних перегонів на Route du Rhum 2022.

62-річний моряк з Марселя, ветеран великих океанських перегонів, знаходився за 22 км від невеликого архіпелагу Сісаргас, розташованого біля узбережжя Галісії (північний захід Іспанії), коли в понеділок о 20:30 (18:30 GMT) він увімкнув маяк лиха.

«Море було неспокійним, складним, вітер близько 30 вузлів, але човен тримався добре. Я відпочивав у кокпіті, як раптом сильно вдарився об воду: човен почав кренитися, і я зрозумів, що втратив кіль», — розповів він AFP.

«Через кілька секунд я опинився нагору ногами. Човен почав тонути, вода прибувала. Я сказав собі: це недобре. Забився в кут, сів навпочіпки», чекаючи допомоги. «Мені залишалось жити недовго», тому що вільний простір «помалу зменшувався».

Іспанські рятувальники на кораблі, за підтримки трьох вертольотів, змогли виявити човен приблизно через дві години після події.

Один із рятувальників був опущений на човен з вертольота і постукав по корпусу. Він почув «стук у відповідь» і зрозумів, що «всередині замкнена людина» — емоції зашкалили.

У цей момент море було неспокійним. Доступ до кабіни був практично неможливий. Тому рятувальники вирішили встановити плавучі буї, щоб запобігти затопленню човна. За словами шкіпера рятувального судна Родріго Піньєйро, роботу вели як «шалені».

Рано-вранці водолазам із ліхтариками нарешті вдалося проникнути під корпус, де вони помітили червоний черевик. «Негайною реакцією був дотик до нього, і нога миттєво відсмикнулася», — коментують рятувальники. Вони простягли жердину, яку схопив Лоран Кампрубі.

Лоран Кампрубі провів майже 16 годин «у 30-сантиметровому повітряному просторі». У стані шоку, але неушкодженого, штурмана було евакуйовано на гелікоптері до лікарні в Ла-Коруньї, Галісія.

У своїй заяві іспанські рятівники високо оцінили мужність моряка та його знання, які дозволили йому спокійно чекати прибуття допомоги. «Кожне врятоване життя — наша найбільша нагорода», — написали вони у Твіттері.

Моряк із Марселя віддав шану водолазам, які врятували його: «Ці моменти я ніколи не забуду», — сказав він.