ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вчені виявили, що авокадо знижує ризик серцевих захворювань

Велика Епоха
Половини авокадо щодня замість такої кількості вершкового масла виявилося достатньо, щоб знизити ризик серцевих захворювань на 16%. (Karolina Grabowska/Pexels)

Існує безліч способів знизити ризик серцевих захворювань, включаючи дієту та фізичні вправи. Як показало дослідження, вживання багатого на жири авокадо справді знижує ризик серцевих захворювань.

У авокадо приголомшливий смак, воно приносить безперечну користь людському організму, про що докладно розповідається нижче.

Недавнє дослідження показало, що у людей, які вживають два і більше авокадо на тиждень, на 16-22% менше шансів на розвиток серцевих захворювань. Деталі цього дослідження дуже цікаві.

Високе споживання авокадо пов'язане зі значно нижчим ризиком серцево-судинних захворювань

У дослідженні, проведеному Пачеко та іншими вченими, використовувалися дані двох потенційних когортних досліджень, що проводилися з кінця 1980-х до 2016 року. Учасники повідомляли інформацію про споживання їжі кожні два роки. Респонденти також відповідали на питання про історію хвороби, спосіб життя та загальний стан здоров'я.

Досліджуваних запитували, як часто вони вживають певні продукти, зокрема, авокадо, оливкову олію та вершкове масло. Після коригування факторів способу життя та дієти дослідники визначили, що ті, хто їв більше авокадо, з меншою ймовірністю стикалися із серцевими захворюваннями та інсультами.

Цікаво, що дослідження показало, що щоденне вживання половини авокадо замість такої ж кількості вершкового масла достатньо, щоб знизити ризик серцевих захворювань на 16%, про що йшлося вище.

Проте слід зазначити, що дослідження мали свої обмеження. Наприклад, деякі експерти сумніваються в тому, що самозвіти про споживання їжі можна назвати точними, оскільки люди схильні відчувати провину за вживання нездорової їжі.

Хвороби серця залишаються головною причиною смертності у всьому світі

Висновки дослідження мають велике значення, оскільки серцеві захворювання залишаються основною причиною смертності у всьому світі. Серцево-судинні захворювання також призводять до атеросклеротичних уражень, викликаючи звуження артерій, утворення тромбів та подальші клінічні події.

Близько 18 млн людей щороку помирають від серцево-судинних захворювань. У міру того як численна вікова когорта бебі-бумерів вступатиме у свої золоті роки, серцево-судинні та онкологічні захворювання будуть у центрі уваги медичної галузі.

Роль дієти та способу життя у здоров'ї серця

Достатній сон, фізичні вправи та споживання їжі — все це відіграє певну роль у профілактиці серцевих захворювань. Однак часто люди зі зрозумілих причин не знають про найважливіші продукти, які слід вживати для покращення здоров'я серця. Наприклад, авокадо багате мононенасиченими жирними кислотами, а також поліфенолами 5 і антиоксидантами.

Авокадо має здатність знижувати рівень LDL-C (холестерину ліпопротеїнів низької щільності), сприяючи профілактиці серцево-судинних захворювань.

Якщо вам потрібні ще причини, щоб включити авокадо до свого раціону, ось ще одна.

Попередні епідеміологічні дослідження показали, що регулярне вживання авокадо знижує рівень холестерину та тригліцеридів, одночасно підвищуючи концентрацію HDL-C (холестерину ліпопротеїнів високої густини) у сироватці крові.

Приготуйте смачний тост з авокадо або додайте нарізаний авокадо до салату, щоб посилити його поживну цінність та захистити серце.

Джерела:

NaturalHealthResearch.org

Paho.org