ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Іспанії померла жінка, яка впала в кому після косметичної операції

Велика Епоха
Ілюстрація (Ed Jones/AFP via Getty Images)

Молода іспанка перенесла інфекцію після косметичної операції, впала в кому та померла в неділю 31 липня. Клініка Європейського медико-естетичного центру (Ceme) у Мадриді, де проходила операція, виступила на свій захист. Розпочато розслідування.

Як повідомляє іспанська газета Diario de Navarra, 34-річна жінка померла внаслідок косметичної операції, проведеної 29 квітня у клініці European Medical Aesthetic Centre (Ceme) у Мадриді. З кінця квітня вона перебувала у комі після перенесеної інфекції.

«Ми вважаємо, що надто багато збігів із фатальними наслідками».

Сільвія Ідалія Серрано, пацієнтка з Пальми (столиці іспанського острова Майорка), перенесла серйозну інфекцію лише за кілька днів після операції. У лікарні в Ла-Пасі, куди її помістили, лікарі ввели її у штучну кому.

Мар де Ла Лома, адвокат сім'ї Сільвії, заявив, що необхідно провести «ретельне розслідування практики клініки Ceme. Не так того, що відбувалося в операційній, як проведені післяопераційні процедури». Вона також припустила, що могли бути інші жертви. «Ми вважаємо, що надто багато збігів із фатальними наслідками. Має бути проведене розслідування, і вони мають заплатити за нього», — сказав адвокат жертви.

У зв'язку з цим 46-й суд Мадрида розпочав розслідування стосовно двох лікарів та клініки за звинуваченням у заподіянні шкоди здоров'ю через необережність, повідомила іспанська газета.

Зі свого боку, клініка Ceme висловила жаль із приводу смерті пацієнта, вказавши, що звіт було подано до слідчого суду. У звіті йдеться, що «не можна зробити висновок про порушення медичних зобов'язань з боку медичних працівників, які доглядали пацієнтку до її переведення до лікарні в Ла-Пасі».

Щобільше, через тиждень після пластичної операції, коли «було виявлено ознаки загального пошкодження», Сільвію «перевели до більш складного центру», йдеться у звіті. У пацієнта була інфекція, яка називається некротизуючим фасціїтом. Це інфекційне ускладнення, яке «важко встановити у перші години чи дні після прояву», згідно зі звітом, також було названо «винятковим». Нарешті, у доповіді йдеться, що ці бактерії не передаються у лікарні, не передаються медичним персоналом чи медичним середовищем, а «походять із мікробіоти [флори] пацієнта».