ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кожен другий росіянин підтримує війну в Україні

Велика Епоха
Російські солдати патрулюють зруйновану частину сталеливарного заводу імені Ілліча у Маріуполі. (Getty Images)

Кожен другий росіянин (52%) підтримує продовження війни проти України, у той час, як кожен третій (38%) респондент виступає за перехід до мирних переговорів з Україною, свідчать дані нового опитування соціологічного агентства "Русское поле", повідомляє "Коммерсантъ".

Автори дослідження зазначають, що за період із середини березня по кінець липня співвідношення прихильників та противників "спецоперації" практично не змінилося: зараз її підтримують 69% опитаних, 23% дотримуються протилежної думки, а ще 8% важко або відмовилися відповідати.

Опитування також показало, що 65% росіян підтримали б мирну угоду з Україною, якби про це оголосив президент Росії Володимир Путін. Водночас 60% підтримали б новий напад на Київ, якби Путін так вирішив.

На думку 30% опитаних, "спецоперація" в Україні триватиме понад рік, 18% вважають, що бойові дії закінчаться протягом року, а 20% респондентів сподіваються на їхнє завершення протягом пів року. Лише 13% опитаних вважають, що бойові дії закінчаться протягом одного-трьох місяців.

Трохи менш як дві третини (62%) росіян впевнені, що "спецоперація" "певно" або "швидше" успішна, п'ята частина (19%) дотримується протилежної думки, і стільком важко було з відповіддю.

Крім того, в суспільстві вкоренилася установка, що "влада знає краще, ми — маленькі люди", а "маленька людина" не дуже розуміється на поточній політиці і не хоче розібратися, зазначають автори доповіді.

Автори дослідження попередили, що його результати можуть не показувати реальної ситуації, оскільки серед росіян посилився страх перед розмовами про війну. Називати конфлікт "війною" тепер заборонено у Росії, і за це можна отримати тривалий тюремний термін.

===

Новини по темі: