ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росію, Білорусію та М'янму не запросили на похорон Єлизавети

Велика Епоха
(Скриншот)

Офіційні особи з Росії, Білорусі та М'янми не були запрошені на похорон Єлизавети II, а Ірану було дозволено бути присутнім на ньому на рівні послів, повідомляє BBC з посиланням на джерела в уряді Великої Британії.

Загалом на церемонію прощання з монархом до Лондона приїдуть близько 500 високопоставлених політиків з усього світу. Главам держав дозволили взяти із собою на похорон тільки одну людину і попросили не користуватися особистим транспортом. Для перевезення учасників похорону працюватимуть спеціальні автобуси. Єдиний виняток із міркувань безпеки було зроблено для президента США Джо Байдена.

Похорон Єлизавети II, яка царювала 70 років, стане найбільшою дипломатичною подією, проведеною у Великій Британії за останні десятиліття.

У середу тіло буде перевезено до Вестмінстерського палацу, де воно перебуватиме до ранку понеділка, 19 вересня.

Єлизавета II "мирно померла" вдень 8 вересня в резиденції королівської сім'ї в Шотландії — замку Балморал. Їй було 96 років. Президент Росії Володимир Путін увечері того ж дня направив свої співчуття у зв'язку зі смертю королеви новому королю Великої Британії Карлу III.

"Бажаю Вам мужності і стійкості перед обличчям цієї важкої, непоправної втрати. Прошу передати слова щирого співчуття і підтримки членам королівської сім'ї та всьому народу Великої Британії", — йдеться в телеграмі президента.

Водночас Кремль одразу виключив можливість поїздки Путіна на похорон Єлизавети II.