ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США повинні залишити осторонь розбіжності з великими технологічними компаніями, щоб протистояти Пекіну: Сенатор

Велика Епоха
Логотипи великих технологічних платформ на екрані комп'ютера, 21 жовтня 2020 року. (Denis Charlet/AFP via Getty Images)

Уряду США необхідно закопати сокиру війни з великими технологічними компаніями і використовувати інновації таких фірм, як Google, Apple і Facebook, щоб Захід міг краще конкурувати зі швидким технологічним прогресом Пекіна, вважає австралійський сенатор, який відвідав США.

Сенатор Джеймс Патерсон, член правоцентристської Ліберальної партії і в цей час тіньовий міністр протидії іноземному втручанню, сказав, що боротьба великих держав у 21 столітті проходитиме на "технологічних полях битв", таких як штучний інтелект (ШІ), напівпровідники, 5G, квантові обчислення та зелені технології.

Він сказав, що хоча політики "ніколи не збанкрутують, перемагаючи великі технологічні компанії", законодавці повинні дивитися на "ширшу стратегічну картину".

"Я прошу своїх колег по парламенту підняти очі від набагато повсякденних і звичайних внутрішніх проблем, що створюються великими технологічними компаніями, до горизонту і задуматися про системні ризики, з якими ми всі зіткнемося у разі їхнього провалу", — сказав Патерсон 13 вересня в Американському інституті підприємництва у Вашингтоні.

"Невіддільною частиною стратегії перемоги у технологічних перегонах в епоху стратегічної конкуренції є новий договір з великими технологічними компаніями. Від цього залежить не що інше, як виживання ліберальних демократій та системи вільного підприємництва".

Він сказав, що уряди не мають таких ресурсів, масштабів і схильності до ризику, які є у таких технологічних гігантів, як Amazon або Intel.

"Західні компанії, що знаходяться в центрі технологічної революції — материнська компанія Google, Alphabet, Amazon, Apple, Facebook, Intel і Microsoft — склали 70 відсотків усіх комерційних витрат США на НДДКР у 2019 році, витративши в сукупності 140 мільярдів доларів порівняно з інвестиціями Пентагону у розмірі 109 мільярдів доларів".

Технологічні стрибки та кордони

Сенатор попередив, що якщо Радянський Союз зрештою не зміг зрівнятися зі США по всьому спектру інновацій, то Комуністична партія Китаю — це зовсім інший звір.

Китай став повномасштабним конкурентом, і [китайський лідер] Сі Цзіньпін заявив, що битва за глобальну технологічну перевагу буде "запеклою", — сказав він.

"Виходячи з поточних тенденцій, прогнозується, що Китай обжене Америку через п'ять-десять років".

Він зазначив, що витрати Китаю на НДДКР становлять майже 90 відсотків від витрат США, а також процитував колишнього головного програміста ВПС Ніколаса Шайана, який сказав, що перемога Китаю в галузі ШІ "вже вирішена".

"Застосування ШІ з подвійною метою широко поширене і може змінити операції у фінансовій, політичній та військовій сферах", — сказав Патерсон. Пекін постачає технології спостереження з використанням ШІ у 63 країни".

Сенатор також послався на дослідження Джонатана Доулінга, професора фізики з Університету штату Луїзіана, який передбачив, що китайська комунікаційна мережа може "стати тіньовою" через кілька років, фактично позбавивши американську розвідку можливості стежити за нею.

"Квантове зондування може звести нанівець можливості кораблів-невидимок та радіолокаційних перешкод, а квантові обчислення здатні за лічені секунди обчислити дуже складні рівняння та моделювання", — сказав він.

Китайська компанія Baidu нещодавно повідомила, що розробляє власний квантовий комп'ютер, щоб скласти конкуренцію Сполученим Штатам. Артур Херман, старший науковий співробітник консервативного аналітичного центру Hudson Institute, сказав, що США ще далеко попереду в цій галузі, але попередив про необхідність проявляти пильність.

"Той факт, що ми лідируємо, не обов'язково означає, що ми переможемо", — сказав він в інтерв'ю "Китай у фокусі" на каналі NTD, родинному виданню The Epoch Times.

Перемога над глобальним порядком

Тим часом Патерсон також сказав, що війна в Україні продемонструвала готовність західних технологічних фірм обирати сторону і підтримувати уряди.

Наприклад, Microsoft тісно співпрацювала з українським урядом, забезпечуючи цілодобовий обмін розвідданими, а також розгортаючи системи захисту від кібератак. Водночас проєкт Google Project Shield також брав участь у подібних ініціативах.

Тим часом Amazon Web Services допомогла перенести українські державні служби та дані у хмару, щоб зберегти інформацію у разі знищення фізичних серверів, а українські війська використовували супутник Starlink Ілона Маска для керування безпілотниками для скидання бомб на ворожі цілі.

"Багато західних технологічних компаній боролися за те, щоб інтернет був доступний російському народу, щоб протистояти спробам Росії "підняти цифрову залізну завісу", - сказав Патерсон.

"Але ми повинні чекати того ж від великих технологічних компаній, коли йдеться про потенційні сценарії в Індо-Тихоокеанському регіоні. Вони мають обрати сторону. І це має бути наша сторона".

За матеріалами The Epoch Times USA