ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експерт: Китайсько-російський альянс не приготував нічого хорошого для вільного світу

Велика Епоха
Китайський лідер Сі Цзіньпін і президент Росії Путін входять до зали для переговорів у Кремлі в Москві, на цій фотографії з архіву 2019 року. (Alexander Zemlianichenko/AP Photo)

Китай і Росія об'єднуються проти Сполучених Штатів та їхніх союзників, попри відсутність офіційного договору між Пекіном і Москвою.

Таку думку висловив в інтерв'ю телеканалу NTD 13 вересня Грант Ньюшем, старший науковий співробітник американського Центру політики безпеки, який займається аналітикою. Інтерв'ю відбулося всього за кілька днів до зустрічі лідера КНР Сі Цзіньпіна і президента Росії Володимира Путіна.

"Це може бути шлюб за розрахунком, але іноді цього достатньо, щоб завдати цивілізованому світу багато неприємностей. У них уже є свого роду союз... між цими двома диктатурами існує справжня співпраця", — вважає Ньюшем.

Напередодні зустрічі лідерів двох країн китайські та російські дипломати заявили, що обговорення стосуватиметься України і Тайваню, а також питання того, як найкращим чином змінити траєкторію міжнародного порядку.

Багато експертів стурбовані тим, що дві великі диктатури можуть розвинути тіснішу співпрацю.

"Необхідно завжди пам'ятати, що, хоча вони, можливо, і не підписали угоду, це, безумовно, зустріч однодумців, які не приготували нічого хорошого для демократії та свободи", — сказав Ньюшем.

Зустріч Путіна і Сі відбувається на тлі українського контрнаступу, під час якого вже відвойована десята частина раніше окупованої російськими військами території. Таким чином, Путін постарається ще більше зміцнити зв'язки з Комуністичною партією Китаю (КПК), навіть якщо йому буде відведена роль молодшого партнера.

Для Росії зустріч — це можливість продемонструвати світу, що вона не ізольована. Для КПК — це шанс відстояти очолювану Китаєм альтернативу існуючому міжнародному порядку.

Ця зустріч також є черговим доказом того, що Китай більш ніж готовий прикривати російську агресію.

"Коли почався напад на Україну, китайці фактично дали наказ своєму Міністерству пропаганди [і ЗМІ] не говорити нічого поганого про Росію, тому що, коли настане час із Тайванем, ми всі хочемо російської підтримки. Тому ця готовність тримати язик за зубами і не закликати росіян до відповідальності за те, що вони зробили, дуже цінна для росіян", — вважає Ньюшем.

Ба більше, КПК спостерігає за стратегічними промахами Росії в Україні і намагається вчитися на них, щоб краще підготуватися до власного вторгнення на Тайвань.

"[КПК] від початку спостерігала за цим нападом і прораховувала, як все це може спрацювати з Тайванем. Це було досить очевидно".

Ньюшем також попередив, що керівництво КНР не розглядатиме численні невдачі Росії в Україні як причину утриматися від війни з Тайванем, а скоріше вважатиме себе здатним діяти краще.

"Я не думаю, що це змінить намір Сі Цзіньпіна захопити Тайвань".

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: