ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бербок у Кзахстані пропонує розширення співпраці з Європою

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок виступає на конференції "Західні Балкани" в Берліні, 21 жовтня 2022 р. (ODD ANDERSEN/AFP via Getty Images)

Перед поїздкою до Казахстану міністр закордонних справ Аннелена Бербок заявила, що це також є "знаком": Німеччина залишається пов'язаною з Центральною Азією. Під час візиту також йтиметься про війну в Україні.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок була офіційно прийнята своїм колегою Мухтаром Тлеуберді в столиці Казахстану Астані в понеділок.

На тлі російської війни в Україні переговори між двома міністрами зосереджені, серед іншого, на зближенні колишньої радянської республіки і всього регіону з Європою. Заплановані також зустрічі з представниками громадянського суспільства та Уповноваженим з прав людини. Увечері делегація поїхала до столиці Узбекистану — Ташкент.

Покращення зв'язку Центральної Азії з Європою

Перед від'їздом Бербок зазначила, що на 30-му році встановлення дипломатичних відносин між обома країнами її поїздка також є "знаком. Німеччина не відвертається, навпаки: ми залишаємося пов'язаними з Центральною Азією". За її словами, війна, розв'язана Росією, ставить перед усіма державами-правонаступницями Радянського Союзу питання про те, чи може їхня державність також бути виставлена на торги. Для того, щоб використати можливості співпраці, "ми повинні нарешті досягти прогресу у кращому зв'язку Центральної Азії з Європою". Бербок супроводжує бізнес-делегація з питань енергетики та інфраструктури.

У понеділок Бербок відвідала меморіал в'язням жіночого табору Алжир під Астаною. В "Акмолинському таборі для жінок-зрадниць батьківщини" під час сталінського терору одночасно було інтерновано кілька тисяч жінок. У злочинах, скоєних за часів диктатора Йосипа Сталіна, державний апарат заарештував близько 1,5 мільйона осіб у тодішньому Радянському Союзі як передбачуваних ворогів народу, зрадників або шпигунів у період з серпня 1937 року по листопад 1938 року, і стратив 680 000 осіб.