ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Джо Байден обіцяє покарати Саудівську Аравію за підштовхування ОПЕК до скорочення видобутку нафти

Велика Епоха
Джон Кірбі (Скриншот)

Країни-члени ОПЕК погодилися підтримати радикальне скорочення видобутку нафти, погоджене цього місяця після звинувачень з боку високопосадовців адміністрації Байдена на адресу уряду Саудівської Аравії.

Ірак, другий за величиною виробник ОПЕК, заявив, що рішення було засноване на економічних показниках та прийняте одноголосно.

Оман і Бахрейн також заявили, що ОПЕК одностайно ухвалила рішення про скорочення видобутку на 2 мільйони барелів на день кілька тижнів тому. Міністр енергетики Алжиру назвав рішення від 5 жовтня «історичним». І він і генеральний секретар ОПЕК Хайтам аль-Гайс, який зараз перебуває з візитом в Алжирі, висловили повну довіру цьому рішенню, повідомляє алжирське телебачення Ennahar.

Ці заяви пролунали після того, як речник Білого дому зі стратегічних питань Джон Кірбі звинуватив Ер-Ріяд у підштовхуванні інших країн до скорочення видобутку нафти на останньому засіданні ОПЕК.

«Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії може намагатися ухилятися чи відмахуватись, але факти прості. Світ згуртувався навколо України у боротьбі з російською агресією», — сказав Кірбі у заяві минулого тижня, стверджуючи, що «більше одного члена» ОПЕК не згодні зі скороченням видобутку нафти. Але він не навів прикладів.

Королівство Саудівська Аравія відкинуло звинувачення, заявивши, що ці заяви «не ґрунтуються на фактах» і що вона ухвалила рішення «виключно з економічних міркувань».

Деякі демократи, включаючи сенатора Кріса Мерфі, заявили, що Сполучені Штати мають відправити ракетні системи, призначені для Саудівської Аравії, в Україну — на помсту за скорочення видобутку нафти. Цього місяця президент Джо Байден також заявив журналістам, що саудівців буде покарано, хоча й не сказав, як саме.

Словесна війна відбувається на тлі десятиліть високої інфляції та високих цін на бензин, які знижують рейтинги демократів напередодні листопадових виборів, на яких, за прогнозами аналітиків, Республіканська партія як мінімум повторно візьме Палату представників.

Республіканці кажуть, що лавина розпоряджень, виданих Байденом на початку 2021 року, включаючи припинення оренди нових нафтових свердловин та припинення будівництва трубопроводу Keystone, підірвала енергетичну незалежність США та підтримала великі нафтовидобувні країни, такі як Саудівська Аравія та Росія. Вони також звинувачують адміністрацію Байдена в тому, що вона віддає перевагу зеленій енергетиці та електромобілям, одночасно виступаючи з погрозами на адресу великих нафтових компаній США.

За матеріалами Epoch Times

===

Новини по темі: