ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Інститут вивчення війни: Мобілізація розколює російське суспільство (ВІДЕО)

Велика Епоха
Сергій Миронов (Getty Images)

Сергій Миронов, високопоставлений російський парламентарій, який очолює партію "Справедлива Росія", розкритикував дії Кремля щодо мобілізації 300 000 росіян, звинувативши військових комісарів у тому, що вони допускають до російських збройних сил людей, які становлять загрозу безпеці Росії, згідно з останньою оцінкою ситуації в Україні, проведеною Інститутом вивчення війни (ISW).

Висловлювання Миронова у вівторок прозвучали після того, як 15 жовтня на полігоні в Бєлгороді двоє росіян з етнічних таджиків убили щонайменше 11 осіб і поранили ще 15.

Нерівномірне проведення президентом Росії Володимиром Путіним часткової мобілізації спричиняє соціальні розколи, які призводять російські ЗМІ до подальшої маргіналізації громад етнічних меншин.

Як раніше повідомляло ISW, інцидент у Бєлгороді, найімовірніше, був природним наслідком тривалої політики Кремля щодо використання бідних верств населення і меншин для того, щоб вони несли основний тягар зусиль з нарощування сил, захищаючи етнічних росіян і більш заможних громадян Росії.

Російські джерела повідомили, що двоє росіян, які є етнічними таджиками, були насильно мобілізовані.

Після інциденту російські ЗМІ здебільшого відповіли лютою ксенофобською риторикою щодо мігрантів із Середньої Азії та інших периферійних соціальних груп.

Крім того, Миронов запропонував ввести мораторій на надання російського громадянства громадянам Таджикистану.

Заклики Миронова до імміграційної реформи демонструють ту роль, яку партійна мобілізація, схоже, зіграла в каталізації етнічних розбіжностей, расизму і ксенофобії в російській глибинці, особливо щодо етнічних меншин.

Протидія мобілізації в Росії була значною, до того ж ЗМІ та деякі політики висловлювали незвичну заклопотаність повідомленнями про те, що до армії були призвані чоловіки, яких мали б звільнити від призову — за віком, через проблеми зі здоров'ям або відсутність досвіду.

Водночас по всій Росії прокотилися протести проти указу про мобілізацію, оголошеного 21 вересня, оскільки з'явилися повідомлення про те, що він непропорційно зачіпає етнічні меншини, сільські та віддалені населені пункти.

===

Новини по темі: