ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британського бізнесмена заарештували за допомогу російському олігарху в ухиленні від санкцій

Велика Епоха
Російський олігарх Олег Дерипаска звертається до представників ЗМІ під час пресконференції у Москві, Росія, 28 червня 2022 року. (Natalia Kolesnikova/AFP via Getty Images)

За даними Міністерства юстиції США, у вівторок британського бізнесмена заарештували за підозрою в змові з метою допомогти російському олігарху ухилитися від санкцій США.

62-річний Грем Бонем-Картер, двоюрідний брат актриси Хелени Бонем-Картер, звинувачується в шахрайстві з використанням електронних засобів та фінансуванні нерухомості в США, купленої російським олігархом Олегом Володимировичем Дерипаскою, який перебуває під санкціями уряду США з 2018 року.

За даними Міністерства юстиції, уряд США зараз домагається екстрадиції Бонем-Картера, якого також звинувачують у незаконному вивезенні творів мистецтва Дерипаски зі Сполучених Штатів.

Бонем-Картер з липня 2003 року працював на організації, контрольовані Дерипаскою, керуючи житловою нерухомістю олігарха, розташованою у Сполученому Королівстві та Європі, зокрема будинком на Белгравіа-сквер у Лондоні, йдеться у повідомленні Міністерства юстиції з посиланням на судові документи.

Міністерство юстиції стверджує, що, попри те, що Бонем-Картер знав про санкції уряду США, він продовжував працювати на російського олігарха і називав Дерипаску своїм «начальником».

Міністерство юстиції стверджує, що Бонем-Картер був замішаний у незаконних оборудках на суму понад 1 мільйон доларів для фінансування американської нерухомості в Нью-Йорку та Вашингтоні, округ Колумбія, на користь Дерипаски та у спробі незаконно передати витвори мистецтва з нью-йоркського аукціонного будинку.

Після того, як щодо Дерипаски було введено санкції, Бонем-Картер за вказівкою олігарха нібито заснував на його ім'я нову компанію під назвою GBCM Limited, щоб керувати трьома об'єктами нерухомості Дерипаски у США.

У разі засудження у суді США Бонем-Картер може загрожувати до 20 років ув'язнення.

За матеріалами The Epoch Times USA