ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прем'єр-міністр Польщі звинуватив ЄС і особливо Німеччину в енергетичній кризі

Велика Епоха
Матеуш Моравецький (Getty Images)

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у четвер 6 жовтня після прибуття на саміт у Празі розкритикував Європейський Союз, і зокрема Німеччину, за те, як розв'язується енергетична криза, повідомляє агентство EFE, цитоване Agerpres.

Він звинуватив у зростанні цін на енергоносії "егоїзм Німеччини", країни, яка "явно диктує енергетичну політику ЄС".

"Неможливо, щоб інтереси однієї країни, тобто Німеччини, визначали траєкторію цін для всіх країн-членів ЄС", — розкритикував Моравецький після прибуття на саміт "Європейського політичного співтовариства".

Тож Матеуш Моравецький закликав Європейську комісію до "негайних дій", щоб змінити свій підхід до обмеження зростання цін на енергоносії за допомогою механізму 2014 року, який, "на жаль, не спрацював".

Замість цього механізму польський прем'єр-міністр закликає "запровадити максимальну ціну, засновану на правах на викиди CO2", що "надзвичайно знизить ціну на електроенергію по всій Європі".

"Європа сьогодні стикається з безпрецедентною кризою, з більшою кількістю ризиків і небезпек, ніж будь-коли за останнє десятиліття, внаслідок війни Путіна і фатальних помилок у кліматичній та енергетичній політиці ЄС", — підсумував польський прем'єр.