ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Блінкен: вибухи на газопроводі «Північний потік» — «прекрасна можливість» відмовитися від російського газу

Велика Епоха
Державний секретар США Ентоні Блінкен говорить про американо-африканську стратегію в кампусі Future Africa Університету Преторії, 8 серпня 2022 року. (ANDREW HARNIK/POOL/AFP via Getty Images)

Державний секретар США Ентоні Блінкен відреагував на повідомлення про вибухи на трубопроводах «Північний потік», заявивши, що це «величезна можливість» для європейських країн «усунути залежність» від російського природного газу.

«Я думаю, насамперед важливо уточнити, що ці трубопроводи — тобто “Північний потік 1” та “Північний потік 2” — не перекачували газ до Європи в цей час», — сказав Блінкен, виступаючи у вихідні у Вашингтоні. «Як відомо, “Північний потік 2” так і не набув ладу. “Північний потік 1” було зупинено кілька тижнів через те, що Росія використовує енергію як зброю».

Передбачувані підводні вибухи, що пошкодили трубопроводи «Північний потік 1» та «Північний потік 2» минулого тижня, призвели до величезних витоків метану. Скандинавські слідчі заявили, що під час вибухів використовувалося кілька сотень фунтів вибухівки.

Володимир Путін 30 вересня звинуватив Захід у саботажі збудованих Росією трубопроводів, що Сполучені Штати та їхні союзники категорично заперечують. Деякі європейські країни стверджували, що саме Москва напала на трубопроводи, що, своєю чергою, заперечує Росія.

Блінкен зазначив, що пошкодження трубопроводів, що з'єднували Росію з Німеччиною, «також є величезною можливістю» для Європи «раз і назавжди» усунути «залежність від російських енергоносіїв і тим самим відібрати у Росії енергетичну зброю».

Сполучені Штати зараз є «провідним постачальником ЗПГ (зрідженого газу) до Європи». Адміністрація Байдена допомагає європейським країнам «зменшити попит» на газ та «прискорити перехід на відновлювані джерела енергії».

«Компанія Nord Stream AG повідомила Данському енергетичному агентству, що на двох лініях газопроводу “Північний потік 1” досягнуто стабільного тиску. Це вказує на те, що викид газу зупинено», — написало Данське енергетичне агентство у Twitter 2 жовтня.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: