ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Москва посилює покарання для дезертирів, понад 700 осіб заарештовано

Велика Епоха
Співробітники поліції затримують чоловіка після закликів протестувати проти часткової мобілізації, оголошеної президентом Росії, у Москві, 21 вересня 2022 року. (Alexander NEMENOV / AFP via Getty Images)

Москва в суботу посилила покарання для дезертирів і заарештувала сотні протестувальників після звільнення начальника відділу матеріально-технічного забезпечення армії в розпал мобілізації резервістів для участі в бойових діях в Україні.

Президент Росії Володимир Путін підписав поправки, що передбачають до 10 років позбавлення волі для солдатів, які вирішать дезертувати або відмовляються воювати.

Він також підписав закон, що полегшує іноземцям отримання російського громадянства, якщо вони служать в армії не менше ніж рік, оскільки Москва прагне набрати більше чоловіків для участі в бойових діях в Україні.

710 осіб заарештовано в 32 містах

Однак ці жорсткі заходи не втримали противників часткової мобілізації від демонстрацій по всій країні в суботу. За даними організації "ОВД-Инфо", що спеціалізується на підрахунку затримань, у 32 містах затримали щонайменше "710 осіб", майже половина з них — у Москві.

"Ми не гарматне м'ясо", — кричала молода жінка в Москві, коли міліціонери в касках ОМОНу відводили її. Це було одне з гасел протестувальників, які виступають проти посилання мобілізованих військ в Україну.

Співробітники поліції затримують демонстрантів у Санкт-Петербурзі 21 вересня 2022 року після закликів до протестів проти часткової мобілізації, оголошеної президентом Володимиром Путіним. (OLGA MALTSEVA/AFP via Getty Images)

До середи, коли Путін оголосив про мобілізацію, по всій Росії вже було заарештовано близько 1400 протестувальників.

Цей порядок мобілізації, який, за даними влади, стосується 300 000 осіб, викликав занепокоєння у багатьох росіян, деякі вирішили покинути країну.

Російська влада визнала в суботу, що в Грузію прибув "великий" потік автомобілів, які намагаються потрапити в Грузію, причому тільки на одному прикордонному переході нарахували близько 2300 автомобілів.

На кордонах з Казахстаном і Монголією також спостерігається наплив росіян, причому, за повідомленнями, іноді доводиться чекати перетину кордону по кілька годин.

У четвер прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що повідомлення про "відтік" росіян "сильно перебільшені".

===

Новини по темі: