ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Apple почне виробництво iPhone 14 в Індії, оскільки Китай зберігає суворі локдауни

Велика Епоха
Чоловік тримає iPhone 14, який надійшов у продаж у магазині Apple Inc. 16 вересня 2022 року у Пекіні. (Thomas Peter/Reuters)

До 2025 Apple Inc. може виробляти кожен четвертий iPhone в Індії, заявили в середу аналітики JP Morgan, оскільки технологічний гігант переносить частину виробництва з Китаю на тлі наростальної геополітичної напруженості та суворих обмежень COVID-19 у країні.

Брокерська компанія очікує, що Apple перенесе близько 5 відсотків виробництва iPhone 14 з кінця 2022 року до Індії, яка є другим за величиною ринком смартфонів у світі після Китаю.

Компанія також планує, що до 2025 року близько 25% всіх продуктів Apple, включаючи: Mac, iPad, Apple Watch і AirPods, будуть вироблятися за межами Китаю, тоді як зараз цей показник становить 5%.

Компанія Apple з головним офісом у Купертіно, штат Каліфорнія, зробила велику ставку на Індію з того часу, як почала складання iPhone в країні у 2017 році на заводі Wistron, а потім на заводі Foxconn, відповідно до заклику індійського уряду до розвитку місцевого виробництва.

Пандемія завадила планам підприємств щодо переміщення ланцюжка постачань, але з ослабленням обмежень все більше компаній, включаючи Apple, знову активізують ці зусилля цього року.

"Тайванські постачальники, такі як Hon Hai і Pegatron, відіграють ключову роль у переміщенні виробництва до Індії. У середньо та довгостроковій перспективі ми також очікуємо, що Apple кваліфікуватиме місцевих постачальників індійського виробництва", — вважають аналітики J.P.Morgan на чолі з Гокулом Харіхараном, які отримали оцінку 4 з 5 за точність оцінок.

На початку цього місяця у звіті Bloomberg повідомлялося, що індійський конгломерат Tata Group веде переговори з Wistron про створення спільного підприємства зі збирання iPhone у країні на тлі планів Apple скоротити виробниче відставання від Китаю.