ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія не здатна на загальну мобілізацію, вважає фінський військовий експерт

Велика Епоха
Пекка Товері — колишній глава розвідувального відділу командування оборони Фінляндії (Youtube/скриншот)

Міністр оборони Фінляндії Антті Кайкконен заявив, що часткова мобілізація військових резервістів за наказом Путіна в середу була очікуваною і не повинна викликати занепокоєння, повідомляє фінське видання Yle з посиланням на пресреліз.

Заява Кайкконена прозвучала після того, як Кремль оголосив у середу про часткову мобілізацію 300 000 резервістів.

Тим часом колишній начальник розвідувального відділу командування оборони Фінляндії Пекка Товері заявив, що заклик до мобілізації — це, по суті, останній засіб Кремля.

"Оскільки в Росії війна не оголошена, то, мабуть, загальна мобілізація неможлива. З іншого боку, у них навіть не буде необхідних ресурсів. Теоретично існує резерв у кілька мільйонів солдатів, але на практиці немає системи розгортання мобілізації", — сказав Товері в інтерв'ю Radio Suomen Päivä.

Він додав, що у Росії не вистачає матеріальних засобів і немає можливості навчати солдатів. Таким чином, загальна мобілізація створить для Кремля серйозні економічні проблеми і внутрішньополітичні ризики.

Джерела натякнули, що Росія розглядає й інші варіанти, наприклад використання спеціально навчених солдатів ВМФ як піхотинців.

"Це свідчить про великі втрати і поневіряння", — сказав Товері, додавши, що ці зусилля, ймовірно, є найшвидшим способом для Росії врегулювання ситуації в Донбасі.

Ядерна загроза свідчить про відчай

Під час свого виступу в середу Путін також згадав про застосування ядерної зброї.

"Коли Путін згадав про готовність використовувати всі можливі засоби, він мав на увазі ядерну зброю. Скоро у них більше нічого не залишиться", — сказав Товері, додавши, що, на його думку, застосування ядерної зброї малоймовірне, оскільки такі дії означатимуть безпрецедентні наслідки для Росії.

"Фінляндія повинна закрити свої кордони для росіян"

Фінляндія повинна швидко відреагувати на рішення Кремля, сказав колишній лідер фінської партії і нинішній голова парламентського комітету у закордонних справах Юссі Халла-ахо.

"У нас є сусідня країна, яка через свого міністра оборони оголошує, що вона перебуває у стані війни із західними країнами, фіни повинні зробити з цього висновки, наприклад, щодо вільного пересування росіян", — сказав Халла-ахо.

За його словами, наступним логічним кроком буде недопущення російських громадян до Фінляндії.

"Принаймні Фінляндія повинна проявити солідарність з Україною та країнами Балтії, а також Польщею, і закрити останній сухопутний кордон, через який російські туристи і люди, які можуть видавати себе за туристів, нині можуть потрапити до Шенгенської зони", — сказав Халла-ахо.

===