ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Країни Балтії та Польща закривають ворота для росіян: "Не намагайтеся перетнути кордон, вам тут не раді"

Велика Епоха
Хлопчик дивиться на фігуру, розфарбовану в кольори України, на пам'ятнику Радянської Армії в центрі Софії, 23 лютого 2014 року. (NIKOLAY DOYCHINOV/AFP via Getty Images)

Чотири з п'яти країн Європейського Союзу, що межують з Росією, почали відмовляти російським туристам у понеділок, заявивши, що вони не повинні подорожувати, поки їхня країна перебуває у стані війни з Україною.

Польща, Естонія, Латвія і Литва запровадили нові обмеження, в той час, як Фінляндія вирішила залишити свій кордон відкритим, хоча і скоротила кількість консульських приймань для російських мандрівників, які бажають отримати візу, повідомляє Reuters.

Цей крок став останнім у серії санкцій, ухвалених Європейським союзом або його державами-членами після вторгнення Москви в Україну 24 лютого.

ЄС заборонив усі авіарейси з Росії, залишивши доступним лише залізничне та автомобільне сполучення, і цього місяця погодився обмежити видачу безплатних туристичних віз у Шенгенській зоні.

Запроваджена в понеділок заборона на в'їзд спрямована на туристів і виключає російських дисидентів, які шукають притулку в ЄС, а також водіїв вантажівок, біженців і постійних жителів країн ЄС і тих, хто відвідує членів сім'ї.

"Жителі Росії, не намагайтеся перетнути кордон, вам тут не раді — ви маєте закінчити війну проти України і покинути цю прекрасну країну!" — написав у Твіттері міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс.

===

Новини по темі: