ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай заявив, що США посилають "дуже неправильні та небезпечні сигнали" Тайваню

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї (Getty Images)

Сполучені Штати надсилають "дуже неправильні й небезпечні сигнали" щодо Тайваню, і що більш бурхливою стає діяльність зі здобуття Тайванем незалежності, то меншою є ймовірність мирного врегулювання, заявив у п'ятницю міністр закордонних справ Китаю Ван І держсекретареві США Ентоні Блінкену.

І також звинуватив США у спробі підірвати суверенітет і територіальну цілісність Китаю над Тайванем, ідеться в заяві МЗС Китаю, яку цитує Reuters.

Напруженість між Пекіном, який вважає Тайвань своєю територією, і Тайбеєм зросла після того, як на початку серпня острів відвідала спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.

Це змусило Тайвань і столиці дружніх країн, як-от США і Японія, замислитися над тим, як може розвиватися можливий конфлікт із Китаєм і як Тайвань і його союзники можуть відреагувати на нього.

Водночас високопоставлений представник тайванської служби безпеки попередив, що якщо Пекін встановить блокаду Тайваню або окупує прибережні острови, це вважатиметься актом війни, і Тайвань не здасться.

Президент Тайваню Цай Інвень та інші члени її адміністрації неодноразово заявляли, що, хоча вони хочуть миру, але захищатимуться в разі нападу.

===

Новини по темі: