ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Орбан планує скасувати санкції проти Росії

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звертається до прихильників після оголошення часткових результатів парламентських виборів у Будапешті, Угорщина, 3 квітня 2022 року. (Janos Kummer/Getty Images)

Прем'єр-міністр Угорщини Орбан зробив своєю метою боротьбу з енергетичними санкціями проти Росії всіма доступними йому засобами. У четвер він склав присягу членів парламенту від партії Фідес.

Засідання парламентської групи партії Віктора Орбана — Фідес проходило за зачиненими дверима на озері Балатон у середу та четвер. Промова прем'єр-міністра була присвячена російсько-українській війні та санкціям Брюсселя, які Орбан вважає хибними.

Про виступ глави уряду Угорщини увечері в середу, 21 вересня, повідомила проурядова газета Magyar Nemzet.

Скасування санкцій негайно призведе до зниження цін удвічі

За даними газети, Віктор Орбан у своєму виступі сказав, що російсько-українська війна за своїми наслідками явно перетворилася на глобальну економічну війну. За його словами, Угорщина готується до того, що конфлікт затягнеться і виникне потреба захищати країну.

Однак те, що турбує угорські сім'ї зараз найбільше, сказав прем'єр-міністр — це екстремальна інфляція. Орбан підкреслив, що скасування санкцій призведе до негайного зниження цін вдвічі та падіння інфляції.

У нещодавньому пості на сторінці правлячої партії Фідес у Facebook йдеться: "Брюссель при введенні санкцій обіцяв, що вони завдадуть шкоди Росії, а не народам Європи. Тепер ясно, що вони шкодять Європі більше, ніж Росії, тому їх слід скасувати".

І далі: "Необхідно зробити все, щоб санкції було знято Брюсселем не пізніше кінця року. У цьому випадку ціни та інфляція негайно знизяться вдвічі", — сказав Віктор Орбан.

Угорщина хоче скасувати санкції за допомогою опитувань громадської думки

На пресконференції, присвяченій зустрічі парламентської групи в четвер, 22 вересня, лідер парламентської групи Фідес Мате Кочіш закликав до "національних консультацій" (опитування громадської думки в Угорщині). Наразі це найважливіший інструмент, за допомогою якого можна підтримати зняття брюссельських санкцій з Угорщини. "Думка народу має бути отримана", — сказав він.

===

Новини по темі: