ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишній глава НАТО розкритикував Макрона за його вимогу «не принижувати» Путіна

Велика Епоха
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. (JOHN THYS / AFP / Getty Images)

Дипломатичні зусилля президента Франції Еммануеля Макрона у відповідь на війну в Україні були провальними і «завдали серйозних збитків» Києву, сказав Андерс Фог Расмуссен, колишній генеральний секретар НАТО, в інтерв'ю, опублікованому французьким журналом Le Point у п'ятницю, повідомляє Reuters.

«Це не увінчалося успіхом», — сказав Расмуссен, колишній прем'єр-міністр Данії, який був одним з провідних дипломатів світу, поки не покинув трансатлантичний оборонний альянс у 2014 році.

Його коментарі пролунали після того, як Східна Європа розкритикувала Макрона за прямі телефонні дзвінки президентові Росії Володимиру Путіну та за застереження «не принижувати» Росію.

Атака Расмуссена відбувається тоді, коли Макрон переглядає своє послання і займає жорсткішу позицію щодо Москви.

Виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН, французький лідер підтвердив свою переконаність у тому, що світові лідери мають підтримувати діалог із Росією, додавши, що найближчими днями він знову поговорить з Путіним, щоб обговорити ситуацію з безпекою ядерних реакторів, розташованих у зонах бойових дій в Україні.

Президент Франції сказав, що мирні переговори можуть бути результативними лише в тому випадку, якщо «суверенітет України поважатиметься, її територію буде звільнено, а безпеку гарантовано».

«Росія тепер має зрозуміти, що вона не може нав'язувати свою волю військовими засобами», — сказав Макрон.

Расмуссена заяви Макрона не переконали.

«Він послабив міжнародну згуртованість, і я думаю, що тепер він шкодує про це і намагається повернути собі ініціативу», — сказав Расмуссен в інтерв'ю.