ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС заявляє, що країнам-членам потрібна спільна позиція щодо росіян, які прибувають на кордон

Велика Епоха
Люди переходять по мосту через річку Нарва на прикордонному переході з Росією в Нарві, Естонія (Скриншот)

Європейська комісія заявила в четвер, що Європейському союзу доведеться виробити спільну позицію щодо запитів на в'їзд росіян, які тікають зі своєї країни через війну в Україні, повідомляє Reuters.

Однак виконавча влада блоку заявила, що держави-члени повинні будуть оцінювати заяви в кожному конкретному випадку, беручи до уваги закон про основні права і процедуру надання притулку.

Представник Комісії Пітер Стано відзначив повідомлення про те, що багато росіян намагалися покинути країну після того, як Путін оголосив про часткову мобілізацію в середу, і сказав, що з моменту вторгнення в Україну в лютому цього року країну залишили півмільйона людей.

"Протести відбулися в кількох російських містах. Це показує, що росіяни голосують ногами", — сказав він на пресбрифінгу.

"Ми, як Європейський Союз, у принципі солідарні з російськими громадянами, які мають мужність і сміливість показати свою опозицію тому, що робить режим, особливо коли йдеться про цю незаконну війну в Україні", — додав Стано.

Інший представник заявив, що коли йдеться про заяви на в'їзд на кордонах ЄС, це "повинно здійснюватися відповідно до законодавства ЄС", яке містить у собі дотримання основних прав і все чинне законодавство про процедури надання притулку.

"З огляду на цю безпрецедентну ситуацію, держави-члени розглядатимуть ці ситуації в кожному конкретному випадку", — додав прессекретар.

Третій представник сказав: "Ми повинні будемо виробити спільну позицію на рівні ЄС" щодо питання про заявки, враховуючи, що може бути велика кількість заявок на в'їзд із Росії.