ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

"Ми не боїмося": Росіяни тікають до Монголії від мобілізації в Україні

Велика Епоха
Росіяни тікають до Монголії, рятуючись від оголошеної Путіним "часткової мобілізації" (Youtube/скриншот)

Тисячі росіян втекли через північний кордон Монголії в спробі уникнути призову на військову службу в Україні, чинячи додатковий тиск на уряд в Улан-Баторі та його спроби дистанціюватися від конфлікту, повідомляє Reuters.

В етнічній монгольській провінції Бурятія росіяни були змушені годинами стояти в черзі на прикордонному переході Кяхта. Але вони стверджують, що у них не було вибору після того, як Путін оголосив про "часткову мобілізацію" 300 000 військовослужбовців, щоб відправити їх битися на передовій у загарбницькій війні, розпочатій в Україні.

"У моїй країні почалася часткова мобілізація, і я думаю, що це негативно впливає на суспільство. Ми дуже довго чекали на російській стороні кордону: близько 16 годин", — сказав один із них.

Сурен Бат-Тур, власник гостьового будинку в столиці Улан-Батора, допоміг своїм друзям у Бурятії уникнути вербування. Після мобілізаційного наказу Путіна гостьовий будинок заповнився росіянами, і Бат-Тур сказав, що він уже відхилив десятки прохань про надання місць.

"Я хотів допомогти їм, це було дуже важко. Зараз вони шукають роботу в будівництві або сільському господарстві, щоб їм було чим зайнятися, поки вони тут", — каже Бат-Тур.

Нещодавно прибулий гість, який представився Олексієм, сказав, що він перетнув кордон Монголії наприкінці минулого тижня, залишивши дружину і трьох дітей. Він прибув на кордон пізно ввечері в туристичному автобусі, повному інших молодих росіян.

"Там було багато молоді, багато людей, які намагалися втекти від Путіна", — сказав він.

40-річний Олексій, будівельник, планує залишитися в Монголії до поліпшення ситуації в Росії і сказав, що зробить усе, щоб уникнути війни.

"Ми не боїмося, але чому ми повинні воювати в Україні, навіщо? Якби інші країни напали на Росію, ми б билися за свою країну. Але навіщо ми їдемо в Україну? Для чого?" — запитав він.

Хоча монгольські громадяни вийшли на демонстрацію проти вторгнення Росії, сам уряд залишався незмінно нейтральним.

Майже повністю залежна від російської нафти і газу, яка не має виходу до моря, Монголія також виграє від трубопроводу, який Росія планує прокласти через її територію для постачання Китаю.

Минулого місяця президент Монголії Ухнаа Хурелсух зустрівся з Путіним і головою КНР Сі Цзіньпіном у Самарканді, щоб обговорити плани будівництва трубопроводу, який, як очікується, почнуть будувати протягом двох років.

Минулого тижня колишній президент Цахія Елбегдорж закликав Путіна припинити конфлікт, додавши, що етнічних монголів у Росії використовують як "гарматне м'ясо" і вбивають тисячами в Україні.

"Відтоді як ви (Путін) почали цю війну, Росія потопає в страху, сповнена сліз. Ваша мобілізація приносить океани страждань. Пане президенте, зупиніть безглузді вбивства і руйнування", — сказав він у зверненні, поширеному в соціальних мережах.

===

Новини по темі: