ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Виверження вулкана поблизу Тонга може спричинити тимчасове потепління

Велика Епоха
Супутниковий знімок підводного виверження вулкана поблизу Тонга, 15 січня 2022 року. (AAP Image/Tonga Meteorological Services, Government of Tonga)

Внаслідок сильного виверження підводного вулкана поблизу Тонга в січні в атмосферу було викинуто рекордну кількість водяної пари.

15 січня на Тонга сталося підводне виверження вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хапай і цунамі, що сталося після нього, і яке стерло з лиця землі ціле поселення на одному з невеликих зовнішніх островів Тонга і забрало життя щонайменше трьох людей.

Хольгер Вомель, старший науковий співробітник Національного центру атмосферних досліджень у Боулдері, штат Колорадо, був провідним автором дослідження про виверження вулкана Тонга, опублікованого 22 вересня у науковому журналі Science.

Згідно з цим дослідженням, виверження вулкана було настільки сильним, що його шлейф проник у стратосферу, викинувши не менше 50 тераграмів (50 мільярдів кілограмів) водяної пари.

У дослідженні НАСА, проведеному в Лабораторії реактивного руху, вчені стверджують, що кількість викинутої водяної пари склала близько 146 тераграм.

НАСА заявило, що «величезний» шлейф водяної пари еквівалентний більш ніж 58 000 басейнів олімпійського розміру.

На супутниковому знімку показано вулкан Хунга-Тонга-Хунга-Хапай після його основного виверження в Хунга-Тонга-Хунга-Хапай, Тонга, 18 січня 2022 року. (NASA)

«Ми ніколи не бачили нічого подібного», — зазначив у звіті НАСА Луїс Міллан, учений-атмосферист з Лабораторії реактивного руху.

НАСА заявило, що вулкан Тонга не викидав у стратосферу велику кількість аерозолів. Масивна кількість водяної пари, що утворилася в результаті виверження, може виявити «невеликий, тимчасовий ефект потепління», але цей ефект розсіється, коли додаткова водяна пара вийде зі стратосфери, заявили в агентстві.

У квітні НАСА заявило, що виверження вулкана Тонга було в «сотні разів» сильнішим за ядерний вибух у Хіросімі.

За матеріалами The Epoch Times USA