ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Майже 63% швейцарців відкидають ініціативу щодо заборони інтенсивного тваринництва

Велика Епоха
Пластикова статуя корови на трейлері в полі між двома знаками з інформацією проти ініціативи про заборону інтенсивного землеробства, Коллекс Боссі, 15 вересня 2022 року. (FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

У неділю 25 вересня 2022 року швейцарцям було запропоновано проголосувати щодо інтенсивного тваринництва. Вони відхилили ініціативу щодо включення захисту гідності тварин до конституції Швейцарії. Більшість громадян вважають, що чинне законодавство вже досить суворе.

У гірській країні, де сільське життя ще дуже живе, існування інтенсивного тваринництва, яке суперечить принципам добробуту тварин, було поставлене під сумнів у ці вихідні у Швейцарській конфедерації.

Організація Sentience була ініціатором тексту, поданого на голосування. «Інтенсивне тваринництво — це виробнича система, яка майже з усіх боків нехтує основними потребами тварин, які не є людьми. Очевидно, що ми маємо рухатися вперед і вдосконалюватись — не лише для тварин, а й для довкілля», — пояснює асоціація.

Тому мета полягає в тому, щоб заборонити цю форму тваринництва у Швейцарській Конфедерації. Наступним кроком буде пропозиція про те, щоб «принцип гідності тварин у сільськогосподарському виробництві був закріплений у Федеральній конституції». Це стосується так званої «домашньої худоби» — великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней та свійської птиці.

«Ініціатива закликає до створення сприятливих умов утримання та догляду за тваринами, регулярного доступу до свіжого повітря, менш болючого забою та менших груп на одне стійло», — йдеться у повідомленні Фонду «30 мільйонів друзів» (Fondation 30 Millions d'Amis).

Цей референдум є кульмінацією чотирирічних вимог народної ініціативи: конституційний текст було представлено асоціацією Sentience у червні 2018 року, а у жовтні 2019 року за нього проголосувало 100 000 громадян Швейцарії, повідомляє фонд «30 мільйонів друзів».

Цієї неділі урни для голосування показали 63% голосів проти цієї пропозиції. Швейцарці вважають, що добробут тварин в інтенсивному тваринництві вже дотримується.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr