ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лавров заявив, шо Захід прагне розколоти світ і "розчленувати" Росію

Велика Епоха
Сергій Лавров перед Генеральною Асамблеєю ООН у Нью-Йорку. (Mary Altaffer/AP/dpa)

Міністр закордонних справ Росії використовує свою появу у Нью-Йорку, щоб зробити гучну заяву. Сергій Лавров відкидає критику війни проти України та референдумів.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив Захід у бажанні розділити світ та знищити його країну. У ході загальних дебатів на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку Лавров, говорячи про США, ЄС та їх союзників, сказав: "Вони вже навіть не соромляться відкрито заявляти, що є намір не тільки завдати військової поразки нашій країні, але й знищити Росію, розчленувати її".

Він продовжив: "Під гаслом порядку, заснованого на правилах, Захід усюди вводить роздільні лінії, які рівносильні конфронтації між блоками: Або ти з нами, або проти нас". Третій варіант є неможливим, сказав він, компроміс неможливий.

Західні країни запровадили жорсткі санкції проти Росії та дистанціюються від її уряду. Раніше наприкінці лютого війська Москви вдерлися до сусідньої України. Говорячи про західну військову допомогу Україні, Лавров звинуватив США, зокрема, у тому, що вони використовують Україну лише як "матеріал у боротьбі проти Росії".

Лавров виправдовує можливі анексії

Він відкинув критику на адресу референдумів, які зараз проходять на кількох окупованих східних територіях України. За його словами, "спалах гніву" Заходу був необґрунтованим. Він сказав, що мешканці регіонів лише "забирають свою землю, на якій їхні предки жили сотні років".

З п'ятниці у чотирьох окупованих Росією областях — Херсонській, Донецькій, Луганській та Запорізькій — проводяться референдуми, на яких вирішується питання щодо приєднання до Росії. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш нещодавно назвав можливу анексію територій порушенням міжнародного права.

В черговий раз Лавров також розкритикував західні постачання зброї в Україну, яка зазнала нападу. На цьому тлі США, НАТО та ЄС не можуть стверджувати, що вони не залучені до "конфлікту". На пресконференції після цього він ясно дав зрозуміти: "Вся територія Російської Федерації, яка визначена в Конституції РФ і може бути визначена додатково, у будь-якому разі знаходиться під повним захистом держави".

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

===

Новини по темі: