ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Збройні сили Китаю мають схожі з Росією ключові слабкості: новий звіт

Велика Епоха
Військові делегати стоять у строю у Будинку народних зборів у Пекіні, 9 жовтня 2021 року. (Noel Celis/AFP via Getty Images)

Збройні сили Китаю мають слабкості, схожі на слабкості збройних сил Росії, що може перешкодити їхнім зусиллям із завоювання Тайваню, якщо режим зважиться на вторгнення, йдеться в новому звіті.

У звіті (pdf), опублікованому на початку цього місяця видавництвом Національного університету оборони США, проаналізовано біографії понад 300 старших офіцерів озброєних сил Китаю до та після масштабних військових реформ, проведених китайським комуністичним лідером Сі Цзіньпіном у 2015 році.

Зокрема, було виявлено, що багато старших офіцерів Комуністичної партії Китаю (КПК) не мають досвіду спільної служби і, отже, менш здатні працювати зі своїми колегами з інших служб.

Офіцери Народно-визвольної армії Китаю (НОАК) фактично замкнуті у своїх вузьких повноваженнях. Причому офіцери ВМС ніколи не працювали із сухопутними чи військово-повітряними силами, і навпаки.

Порівнюючи вищий ешелон керівників НВАК у 2015 та 2021 роках, автори звіту виявили, що реформи Сі «не вплинули на середній вік, досвід чи освіту вищих керівників».

Цей провал стався попри те, що однією з головних цілей реформ був розвиток ефективної взаємодії між різними родами військ, йдеться у звіті.

Для порівняння, Сполучені Штати з 1986 року зобов'язали старших офіцерів отримувати кваліфікацію зі спільного несення служби шляхом навчання у загальних школах професійної військової освіти та несення служби у спільних командах.

Замість домагатися взаємодії між службами, Сі зосередився на забезпеченні ідеологічної відповідності та лояльності партії.

«Усі офіцери НВАК є членами Комуністичної партії Китаю і повинні мати достатню політичну хватку, щоб продемонструвати лояльність Сі та його програмі», — йдеться у звіті.

Загалом у звіті наголошується, що обмежена участь старших офіцерів НВАК у спільній роботі у різних галузях може негативно позначитися на боєздатності збройних сил.

Згуртованість НВАК може бути дуже низькою у складній бойовій ситуації, і може призвести до невдач через недоліки, аналогічні тим, що були в російських збройних силах під час вторгнення в Україну.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: