ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гонконг: п'ятеро логопедів звинувачуються у підбурюванні проти уряду

Велика Епоха
Дитячі книги. П'ятеро людей було заарештовано за підозрою у змові з метою публікації «крамольних матеріалів», які розпалюють ненависть до влади серед дітей, Гонконг, 22 липня 2021 року. (Tyrone Siu/Reuters)

У середу п'ятеро логопедів із Гонконгу було визнано винними у змові з метою публікації підбурювальних дитячих книг. Це рішення правозахисники засудили як удар по свободі слова у місті.

П'ятьох авторів звинуватили у публікації трьох ілюстрованих книг із карикатурами на овець та вовків, які, за твердженням державних обвинувачів, поширювали сепаратизм та розпалювали ненависть та опозицію владі.

Лорі Лай, Мелоді Юнг, Сідні Нг, Семюел Чан та Марко Фонг, віком від 25 до 28 років, не визнали себе винними і вирішили не давати свідчень і не викликати свідків. У суботу їм буде ухвалено вирок.

Усі вони були членами Загального союзу логопедів Гонконгу.

У книгах з картинками згадувалися реальні події, у тому числі міські масові продемократичні протести 2019 року, а також 12 продемократичних протестувальників, які втекли з Гонконгу на швидкісному катері у 2020 році та були схоплені китайською береговою охороною.

В одній книзі вовки хочуть захопити село та з'їсти овець, які, своєю чергою, починають чинити опір.

Це перший випадок після протестів 2019 року, коли справа про підбурювальні публікації дійшла до суду.

У письмовому резюме суддя окружного суду Квок Вай Кін сказав, що всі три книги були підбурювальними.

«Їм пояснять, що насправді вони вівці, а вовки, які намагаються їм нашкодити, — це уряд КНР та уряд Гонконгу», — написав Квок, який входить до колегії суддів із національної безпеки.

Книги були доступні безплатно в кількох місцевих книгарнях, а цифрові версії розповсюджувалися в Інтернеті.

Державний прокурор Лаура Нг заявила, що у книгах є елементи, які можуть порушити «ненависть» до Комуністичної партії Китаю (КПК).

Критики кажуть, що влада використовувала злочини, пов'язані із підбурюванням до заколоту, як інструмент для придушення законної критики на адресу влади, а також для придушення свободи слова.

У своїй заяві після винесення вироку правозахисна група Amnesty International закликала до негайного звільнення п'ятьох осіб, заявивши, що використання «архаїчних» законів про підбурювання до бунту є «нахабним актом репресій».

«Написання книг для дітей не є злочином, а спроба просвітити дітей про нещодавні події в історії Гонконгу не є спробою підбурювання до повстання», — заявила вона.

За матеріалами The Epoch Times USA