ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Глава стратегічного командування США визнає можливість застосування Росією ядерної зброї

Велика Епоха
На кадрі з відео, опублікованого Міністерством оборони Росії, видно, що російська військова колона прямує до лінії фронту на Харківщині, місце не встановлено, 2 вересня 2022 року. (Russian Defense Ministry/Handout via Reuters)

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що регіони України, де відбуваються референдуми, будуть під повним захистом Кремля, що підвищує ймовірність застосування ядерної зброї.

Жителі чотирьох окупованих Росією регіонів на сході та півдні України протягом чотирьох днів голосували за приєднання до Росії.

«Після цих референдумів Росія, звичайно, поважатиме волевиявлення тих людей, які довгі роки страждають від зловживань неонацистського режиму», — заявив Лавров журналістам у ці вихідні після виступу на Генеральній Асамблеї ООН.

На питання репортера, чи можливо, що Росія застосує ядерну зброю для захисту будь-яких анексованих регіонів України, Лавров сказав, що будь-яка російська територія буде «під повним захистом держави».

«Всі закони, доктрини, концепції та стратегії Російської Федерації поширюються на всю її територію», — сказав він, маючи на увазі російську доктрину застосування ядерної зброї.

Кілька днів тому колишній президент Росії Дмитро Медведєв опублікував у соціальних мережах попередження про те, що Росія готова застосувати ядерну зброю. Це сталося після виступу президента Росії Володимира Путіна, в якому він оголосив, що мобілізує сотні тисяч військовослужбовців, а також виступив із завуальованою загрозою використання всієї зброї, яка є в арсеналі Росії, для захисту своєї територіальної цілісності.

Президент України Володимир Зеленський заявив у неділю, що його країна поверне собі всі території, захоплені Росією. «Ми обов'язково звільнимо всю нашу країну — від Херсона до Луганської області, від Криму до Донецької області», — написав він у месенджері Telegram.

Адмірал ВМС Чарльз А. Річард, голова стратегічного командування США, визнав останні попередження Росії про використання ядерної зброї.

Річард сказав, що вперше за десятиліття у Сполучених Штатів ймовірно виникне «можливий прямий збройний конфлікт із колегою, який має ядерний потенціал».

«Росія та Китай можуть перейти до будь-якого рівня насильства, який вони оберуть, у будь-якій області з будь-яким інструментом сили в усьому світі», — додав Річард.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: