ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден знов випадково "засвітив" шпаргалку перед журналістами

Велика Епоха
Президент США Джо Байден під час зустрічі, присвяченої партнерству між федеральним урядом та штатом щодо впровадження проєкту офшорної вітрової енергетики, у залі Рузвельта Білого дому у Вашингтоні, округ Колумбія, 23 червня 2022 року. (Drew Angerer/Getty Images)

Шпаргалка з конкретними діями президенту США Джо Байдену про те, як поводитися, була сфотографована на конференції 23 червня.

На зустрічі у Білому домі з лідерами вітроенергетичної галузі, 79-річний президент мимоволі взяв до рук заздалегідь написані нотатки своєї команди, під назвою "Офшорний вітроенергетичний проєкт — послідовність подій". Письмовий бланк містив список пунктів, яких необхідно дотримуватись. Для початку Байден мав "увійти до зали Рузвельта і привітати присутніх".

Наступна інструкція: "Займіть своє місце".

Також очікувалося, що президент дасть коментарі протягом двох хвилин після прибуття журналістів, згідно з інструкціями у шпаргалці, і поставить запитання Ліз Шулер, президенту AFL-CIO, яка приєдналася до учасників з відеоконференції, після відходу преси. Ігноруючи вказівки, Байден говорив понад сім хвилин.

Шпаргалка закінчувалася словами "подякувати присутнім" та "піти".

Це не вперше, коли 46-й президент випадково показує свою шпаргалку репортерам та фотографам. У липні минулого року помічник попросив Байдена витерти пляму на його підборідді за допомогою записки, написаної від руки під час прямого ефіру у Білому домі.

У березні президента Байдена "спіймали" зі шпаргалкою, що містить жорсткі питання і можливі відповіді про Володимира Путіна: тоді він заявив у Польщі, що російський лідер "не може залишатися при владі". Джо Байден також переплутав Іран з Україною у своєму першому зверненні "Про стан справ у країні", після того, як Росія вдерлася в Україну.

Численні помилки Байдена з моменту вступу на посаду викликали критику з боку республіканців та підозри щодо його психічного стану. У лютому майже 40 законодавців-республіканців у своєму листі закликали президента пройти когнітивне тестування, яке не є "партійним питанням" за прикладом колишнього президента Дональда Трампа.

Президент США Джо Байден виступає на заході з членами організації Wounded Warrior Project Soldier Ride на Південній галявині Білого дому у Вашингтоні, округ Колумбія, 23 червня 2022 року. (Drew Angerer/Getty Images)

Проте прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр в інтерв'ю CNN на початку цього місяця на питання про фізичні та розумові здібності Байдена відповіла с глузуванням.

"Ви ставите мені це питання? Боже мій", — відповіла пані Жан-П'єр. "Він президент Сполучених Штатів... Це не те питання, яке нам слід ставити".

У листопаді минулого року, коли Байден проходив медогляд та колоноскопію, його лікар Кевін О'Коннор сказав, що президент "як і раніше придатний до служби". Він не сказав, чи проходив Байден когнітивний тест.