ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністра охорони здоров'я Австралії розкритикували, бо він не зміг визначити, що таке "жінка"

Велика Епоха
Небінарні гендерно-нейтральні туалети унісекс (Martin Keene/PA)

Глава австралійського МОЗ піддався критиці за те, що купився на «радикальну гендерну теорію», після того, як дав визначення «жінки», що складається з 78 слів.

У квітні під час сенатських слухань сенатор-ліберал Алекс Антік попросив міністра охорони здоров'я Брендана Мерфі дати визначення, що таке «жінка».

Мерфі сказав, що «є безліч визначень».

«Просте», — відповів Антік.

«Ми повинні взяти це до уваги», — продовжив Мерфі.

«Наразі це дуже спірне питання, сенаторе. Я маю на увазі, що є очевидно біологічні визначення, але є визначення з точки зору того, як люди ідентифікують себе, тому ми із задоволенням надамо наше робоче визначення».

Мерфі надав свою відповідь Антіку 23 червня, у якій зазначив, що Міністерство охорони здоров'я «не має єдиної ухвали».

«Політика в галузі охорони здоров'я та доступ до програм охорони здоров'я ґрунтуються на клінічних даних та клінічних потребах для всіх австралійців, незалежно від гендерної ідентичності, біологічних характеристик чи генетичних варіацій», — йдеться у заяві.

«Наші програми покликані бути інклюзивними та забезпечувати найкраще здоров'я та щастя для всіх австралійців».

Белла д'Абрера, директор програми «Основи західної цивілізації» в Інституті суспільних відносин, сказала, що визначення «жінки», дане вищим чиновником охорони здоров'я, «більше схоже на дипломну роботу з відзнакою просто з кафедри гендерних досліджень».

«У них було три місяці, щоб поміркувати про те, що таке жінка. І за три місяці вони повернулися і досі не можуть нам сказати… це взагалі неймовірно», — сказала вона в інтерв'ю Sky News у понеділок.

Д'Абрера додала, що жінка — це «доросла людська істота жіночої статі».

Вона підкреслила, що Міністерство охорони здоров'я «цілком захопилося радикальною гендерною теорією, яка проникла до університетів і тепер проявляється у всіх наших закладах».

Д’Абрера назвала «лицемірством» те, що федеральний уряд витрачає мільярди доларів на жінок і дівчаток, і водночас не в змозі визначити, що таке жінка.

«Чи вірять вони, що жінка існує, чи ні? А якщо ви не вірите, що вона існує, навіщо ви витрачаєте мільйони доларів на те, у що не вірите? Це повна шизофренія».

В Австралії 2013 року федеральний уряд видалив із Закону визначення «дискримінація за ознакою статі», замінивши його на «дискримінацію за ознакою ґендерної ідентичності».

«Ви можете ідентифікувати себе як стать, яка може збігатися або не збігатися зі статтю, яка вам була призначена при народженні. Ваше право на це захищене Законом про ґендерну ідентичність», — йдеться на сайті Вікторіанської комісії з прав людини.

Старший викладач політичної філософії Мельбурнського університету Холлі Лоуфорд-Сміт сказала газеті Sun Herald, що ця ситуація є «типовим» прикладом прогресистів, «які не можуть вимовити елементарні істини, бо бояться образити представників меншин».

«Нам треба повернути здоровий глузд у законодавство та політику».