ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Заворушення в іспанському ексклаві: кількість жертв зростає

Велика Епоха
Кордон між іспанським ексклавом Мелілья та Марокко. (FADEL SENNA/AFP via Getty Images)

Після загибелі щонайменше 23 людей, коли тисячі мігрантів наводнили іспанський ексклав Мелілья в Марокко, правозахисники висунули серйозні звинувачення на адресу силовиків.

Марокканська влада застосовувала «невиправдане насильство» і «жорстоко поводилася» з мігрантами, заявив у суботу німецькому агентству друку Амін Абідар, голова Марокканської асоціації прав людини (AMDH) у місті Надор. Люди годинами лежали на землі без медичної допомоги. За даними організації, у результаті кілька мігрантів загинули.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, з іншого боку, звинуватив у цьому «мафію, яка займається торгівлею людьми». «Це був жорстокий напад, організований мафією, яка займається торгівлею людьми», — сказав політик-соціаліст. Санчес похвалив сили безпеки Марокко за те, що напад «на територіальну цілісність країни (Іспанії)» був відбитий.

У п'ятницю до 2000 людей намагалися перелізти через прикордонний паркан між Марокко та Мелільєю. За повідомленням марокканського державного телебачення, загинули 23 особи. AMDH заявила про 27 смертельних випадків. За даними марокканської влади, мігранти прибули з країн Африки на південь від Сахари.

ADMH розповсюдила відео, на яких десятки мігрантів збиваються на купу на землі в оточенні сил безпеки. Чоловіка ведуть із кров'ю на голові. На записі видно, як чоловік у формі б'є кийком чоловіка, що лежить на землі. Записи були зроблені активістами, пояснив Абідар.

Міністерство внутрішніх справ Марокко звинуватило мігрантів у тому, що вони застосовували насильство. Іспанські ЗМІ повідомили, що 133 мігрантам вдалося перебратися через огорожу на територію Іспанії.

Марокко стало незалежним від Франції та Іспанії у 1956 році. Проте Іспанія продовжує утримувати там два ексклави: Мелілью і Сеуту, за 250 км на захід від Гібралтарської протоки. Поблизу десятки тисяч африканців, здебільшого з країн Африки на південь від Сахари, часто чекають на шанс потрапити до ЄС.