ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

23 генеральні прокурори звернулися до Конституційного суду США на підтримку віросповідання

Велика Епоха
Верховний суд у Вашингтоні, 21 вересня 2020 р. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Двадцять три генеральні прокурори Сполучених Штатів підтримали клопотання, яке подали практикувальники Фалуньгун до Верховного суду у гучній справі про свободу віросповідання.

Генеральні прокурори у колективному експертному висновку закликали Верховний суд скасувати помилкове рішення суду нижчої інстанції «питання державної важливості, яке стоїть у центрі нашої конституційної традиції», йдеться у випущеному в середу пресрелізі офісу генерального прокурора Техасу Кена Пакстона.

Позов був поданий у 2015 році 13 жителями нью-йоркського району Флашинг, де проживає більшість китайців, проти Китайського всесвітнього антикультового альянсу (CACWA) у спробі зупинити спрямовану проти них шестирічну кампанію побиття, переслідування та погроз.

У позові докладно описано близько 40 випадків погроз або фізичного нападу на них за участь у парадах Фалуньгун, роздачу листівок про Фалуньгун і тримання плаката про практику. В липні 2011 року на двох позивачів напав Лі Хуахун, голова CACWA. Потім натовп з 20-30 людей оточив двох послідовниць Фалуньгун. Одну з них утримували близько 30 хвилин до прибуття поліції, тоді як нападники кричали: «Убийте її» і «Забийте її до смерті».

"В цьому випадку група людей, які займаються самовдосконаленням за методом Фалуньгун, який виник у Китаї, зазнала переслідувань і гонінь на американській землі", — сказав Пакстон.

"Послідовники Фалуньгун подали позов відповідно до федерального закону, стверджуючи, що вони стали жертвами погроз або актів насильства, спрямованих на обмеження їх права на свободу сповідання", — додав окружний прокурор Техасу.

До прокурорів приєдналися техаський Інститут першої свободи, Джон Д. Іназу, професор права і релігії Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, і вашингтонська некомерційна юридична фірма Becket Fund for Religious Liberty.

Фалуньгун — це духовна практика, що включає моральне вчення, засноване на принципах правдивості, співчуття і терпимості, а також комплекс медитативних вправ. Ця дисципліна набула великої популярності в Китаї в 1990-х роках, і до кінця десятиліття загальна кількість практикувальників становила від 70 до 100 млн осіб. У 1999 році комуністичний режим, сприйнявши цю популярність як загрозу, почав загальнонаціональне переслідування цієї практики та її прихильників.

З того часу мільйони послідовників знаходяться в центрах утримання під вартою, в'язницях і трудових таборах по всьому Китаю, де їх катують, примушують до рабської праці і вбивають заради органів.

Проблема державної уваги

Генеральні прокурори у своєму висновку стверджують, що релігійна свобода — це «питання державної важливості, яке стоїть у центрі нашої конституційної традиції».

Прихильність Америки до свободи віросповідання є «найважливішою», заявили генеральні прокурори. Вона є «однією з наших найпотаємніших і ревно охороняється конституційним правом».

Закон кваліфікує як федеральний злочин випадки, коли хтось «за допомогою сили чи загрози силою, або шляхом фізичної перешкоди» завдає шкоди, залякує або втручається в діяльність будь-якої особи, яка законно здійснює або прагне здійснювати релігійну свободу.

Люди роблять вправи Фалунь Дафа в парку в Сіднеї, Австралія, 26 червня 2017 року. (EMMA MORLEY)

Проте Апеляційний суд США повторному округу в Нью-Йорку відмовив позивачам у захисті закону, «невиправдано звузивши закон, покликаний запобігти найжахливішим актам насильства в багатьох священних місцях Америки», – заявили генеральні прокурори.

Пакстон заявив, що рішення суду нижчої інстанції «привело до недостатнього захисту релігійної свободи послідовників Фалуньгун».

«Заявники є саме тими послідовниками, які, як очікується, знайдуть захист у такому законі. Вони практикують Фалуньгун, що ставить їх у «третю величину групу» тих, хто страждає від обмежень свободи віросповідання або свободи віросповідання в усьому світі», — заявили окружні прокурори, посилаючись на звіт Комісії США з міжнародної релігійної свободи від квітня 2022 року.

За даними Minghui.org, американського сайту, що документує переслідування Фалуньгун у Китаї, в 2021 році в Китаї було здійснено близько 6 тис. арештів і 10 527 випадків переслідування послідовників цієї школи.

Послідовники Фалуньгун беруть участь у параді вшанування 23-ї річниці мирної апеляції 10 тис. послідовників Фалуньгун в Пекіні 25 квітня. Флашинг, Нью-Йорк, 23 квітня 2022 року. (Chung IHo/The Epoch Times)

«Група зародилася в Китаї за комуністичного режиму, ворожого до релігійного плюралізму, — йдеться у заяві прокурорів. — Багато послідовників Фалуньгун втекли до Америки. Проте навіть приїхавши сюди заявники продовжують стикатися з переслідуваннями і жорстоким поводженням з боку прихильників комуністичного режиму».

Ерпін Чжан, представник Інформаційного центру Фалунь Дафа, сказав:

«Релігійна свобода є основною для вільної Америки. Китайська компартія вважає, що може зневажати це священне право американців своїми кампаніями з переслідування релігії за кордоном. Навряд чи щось може бути помилковим».

"За підтримки 23 генеральних прокурорів на всій території США ми віримо, що американська правова система в результаті відновить справедливе правосуддя і захистить фундаментальні американські інтереси", — додав Чжан.

За матеріалами The Epoch Times USA