ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Toyota відкликає перші серійні електромобілі менш ніж за 2 місяці після початку продажів

Велика Епоха
Повністю електричний позашляховик Toyota bZ4X 2023 представлений під час Лос-Анджелеського автосалону 2021 в Лос-Анджелесі, 17 листопада 2021 року. (Mike Blake/Reuters)

Toyota Motor Corp. заявила в четвер, що відкликає 2 700 своїх перших серійних електромобілів (EV) через небезпеку відриву коліс.

Найбільший автовиробник у світі за обсягом продажів подав заяву на відкликання позашляховиків bZ4X до міністерства транспорту Японії. З 2700 автомобілів: 2 200 були призначені для Європи, 260 — для США, 20 — для Канади і 110 — для Японії, повідомила компанія, яку процитувало Reuters.

Японський регулятор безпеки заявив, що різкі повороти та різке гальмування, можуть призвести до послаблення болтів маточини, що підвищує ризик відриву колеса від автомобіля. Регулятор заявив, що йому не відомо про жодний нещасний випадок, викликаний дефектом.

Регулятор безпеки заявив, що він рекомендує водіям припинити експлуатацію автомобіля доти, доки не будуть вжиті більш "довгострокові" заходи щодо ремонту.

Відкликання відбулося менш ніж через два місяці після того, як Toyota, що відносно пізно вийшла на EV-ринок, випустила електричний позашляховик bZ4X на внутрішній ринок, хоча і тільки як лізинговий варіант.

Бензиново-електричні гібридні моделі залишаються набагато популярнішими на внутрішньому ринку Toyota, ніж електромобілі, на частку яких, згідно з галузевими даними, минулого року в Японії припав лише 1 відсоток проданих легкових автомобілів.

Проте іноземні автовиробники, включаючи Tesla Inc., завойовують вулиці таких міст, як Токіо.