ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Успішний запуск ракети в Південній Кореї стимулює аерокосмічні амбіції компаній

Велика Епоха
Ракета Nuri, перша космічна ракета вітчизняного виробництва, підіймається зі стартового майданчика космічного центру Naro у Кохині, Південна Корея, 21 червня 2022 року. (Korea Pool/Yonhap via AP)

Успішний запуск Південною Кореєю ракети вітчизняної розробки у вівторок спонукав сподівання компаній отримати вигоду з перспектив національної космічної програми.

Більше ніж 300 приватних компаній зробили свій внесок у розробку ракети-носія Nuri, також відомої як «Корейська космічна ракета-носій II» (KSLV-II), загальною вартістю близько 2 трильйонів вон (1,5 мільярда доларів).

Південна Корея стала сьомою країною у світі, яка самостійно запустила супутник у космос, розширивши свої аерокосмічні амбіції та продемонструвавши здатність запускати супутники-шпигуни.

Korea Aerospace Industries (KAI), національна аерокосмічна компанія, очолила проєкт з розробки ракети Nuri та виробництва паливного бака першого ступеня та баків окислювача.

Представник KAI заявив, що компанія має намір «очолити ще один космічний проєкт, який розпочнеться цього року, для вдосконалення корейських космічних ракет-носіїв», повідомляє The Korea Times.

Компанія Hanwha Aerospace, що виготовила усі шість двигунів для ракети Nuri, вже завершила розробку двигунів, необхідних для третього запуску космічного апарату.

Компанія також планує інвестувати 2,6 трильйона вон (2 мільярди доларів) в оборонний та аерокосмічний сектор Південної Кореї протягом наступних п'яти років, згідно з місцевими повідомленнями.

Міністерство науки Південної Кореї раніше цього місяця виділило Korean Air Lines 20 млрд вон (15 мільярдів доларів) на розробку 3-тонного двигуна для другого ступеня проєкту малої ракети-носія, який планується завершити до 2027 року.

Під час відеоконференції з науковцями та іншими учасниками запуску президент Юн Сук Йоль привітав їх із досягненням та пообіцяв виконати свою передвиборчу обіцянку про створення державної аерокосмічної агенції, повідомляє його канцелярія.

З початку 1990-х років Південна Корея відправила до космосу безліч супутників, але всі вони використовували іноземні ракетні технології чи стартові майданчики.

Найближчими роками в країні заплановано ще чотири запуски Nuri. Крім цього, планується відправити зонд на Місяць, побудувати ракети-носії наступного покоління та відправити на орбіту великогабаритні супутники.

===