ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після рішення скасувати закон про аборти у США почали закриватися клініки

Велика Епоха
Огляд кімнати пустує в центрі послуг репродуктивного здоров'я Planned Parenthood в Сент-Луїсі, штат Монако, 28 травня 2019 року. (Michael B. Thomas/Getty Images)

Клініки з переривання вагітності у багатьох штатах зачинили свої двері 25 червня після рішення Верховного суду про скасування рішення та надання штатам права приймати власні закони, що регулюють доступ до абортів.

За даними Інституту Гутмахера, близько половини штатів, як очікується, продовжать забороняти аборти після знаменного рішення Верховного суду, а в кількох штатах, де діють так звані тригерні закони, аборти вже стали незаконними.

За даними газети The Epoch Times, аборти або незабаром стануть незаконними, або вже є такими принаймні в 13 штатах: Айдахо, Північна Дакота, Юта, Вайомінг, Південна Дакота, Міссурі, Кентуккі, Теннессі, Оклахома, Луїзіана, Арканзас, Міссісіпі та Техас.

Заборони в Міссісіпі та Північній Дакоті набудуть чинності після підписання їх генеральними прокурорами, тоді як заборона у Вайомінгу набуде чинності протягом кількох днів.

У Теннессі заборона набуде чинності через 30 днів, а в Айдахо та Техасі – через 30 днів після офіційного рішення суду. Аборти стали незаконними у таких штатах: Кентуккі, Луїзіана, Арканзас, Південна Дакота, Міссурі, Оклахома, Алабама та Юта.

Закриття клінік

Три клініки Алабами припинили робити аборти, оскільки їхнім співробітникам загрожує судове переслідування згідно із законом, ухваленим ще 1951 року.

У п'ятницю співробітники Алабамського жіночого центру репродуктивних альтернатив у Хантсвіллі повідомили жінкам у приймальні, що цього дня вони більше не можуть робити аборти, хоча жінкам дали список клінік за межами штату, де аборти ще роблять.

У клініці абортів у Літл-Році, штат Арканзас, двері до приймальні для пацієнтів зачинилися відразу після офіційного оголошення рішення Верховного суду.