ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай "готовий" постачати деталі для літаків до Росії, заявив китайський дипломат

Велика Епоха
Літак Airbus A321-211 російської авіакомпанії "Аерофлот" із реєстрацією VP-BOE стоїть на довгостроковій стоянці для літаків в аеропорту Женеви 25 березня 2022 року. (FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

Китайський дипломат заявив, що Китай готовий постачати Росії деталі для літаків "певними каналами", які можуть обійти санкції США та Європи.

"Ми готові постачати комплектуючі до Росії, ми організуємо таку співпрацю", — заявив посол Китаю в Москві Чжан Ханьхуей в інтерв'ю російському інформаційному агентству ТАРС.

Примітно, що висловлювання Чжана не були опубліковані в жодному китайському офіційному ЗМІ. Китайський портал новин NetEase був єдиним ЗМІ, що висвітлював цю історію, але вона була видалена невдовзі після публікації.

Раніше у березні Вашингтон застеріг Пекін від використання можливостей для бізнесу, створених західними санкціями проти Москви, щоб допомогти Росії обійти експортний контроль та фінансові обмеження.

Після того, як Росія розпочала вторгнення в Україну в лютому, західні країни заборонили експорт, оренду та постачання літаків та комплектуючих до Росії в рамках цілої низки санкцій.

У відповідь Росія конфіскувала іноземні літаки, які орендували авіакомпанії. Москва ухвалила закон, що дозволяє російським авіакомпаніям перереєструвати орендовані літаки в Росії, порушуючи міжнародні правила.

===

Новини по темі: