ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Блінкен застеріг міністра закордонних справ Китаю від підтримки Росії в ООН

Велика Епоха
Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрічається з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї під час зустрічі в Нуса Дуа, Балі, Індонезія, 9 липня 2022 року. (Stefani Reynolds/Pool via Reuters)

Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї в кулуарах Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку у п'ятницю — в той час, коли напруженість навколо Тайваню все ще зберігається після поїздки Ненсі Пелосі на початку серпня на самоврядний острів, повідомляє ZeroHedge.

Блінкен скористався можливістю, щоб ще раз застерегти Пекін від надання будь-якої підтримки військовим операціям Росії, що тривають, на тлі вторгнення в Україну. Згідно з заявою, високопоставлений американський дипломат "підтвердив засудження Сполученими Штатами війни Росії проти України і підкреслив наслідки, якщо КНР підтримає вторгнення Москви до суверенної держави".

"Він наголосив, що Сполучені Штати залишаються відкритими для співпраці з КНР там, де наші інтереси перетинаються", — сказав представник Держдепартаменту Нед Прайс про зустріч Блінкена з китайським колегою.

Джерело, на яке посилаються, стверджує, що Блінкен сказав Вану, що адміністрація США хоче тримати лінії зв'язку відкритими і бажає миру, прямо посилаючись на тайванську кризу після недавнього проходу військового корабля ВМС США через спірні води в протоці.

Блінкен "наголосив, що Сполучені Штати віддані підтримці миру та стабільності в Тайванській протоці відповідно до нашої давньої політики "одного Китаю", — сказав Прайс.

Виступ президента Байдена на Генеральній Асамблеї ООН напередодні мав примирливий тон, порівняно з його інтерв'ю "60 хвилин" минулого тижня, в якому він заявив, що США здійснять військове втручання, якщо Китай вторгнеться на Тайвань.

Виступаючи в середу на Генеральній Асамблеї ООН, Байден сказав, що США виступають проти "односторонньої зміни статус-кво" на Тайвані будь-якої зі сторін. Він також наголосив, що Вашингтон не хоче конфронтації з Пекіном.

"Дозвольте мені прямо сказати про конкуренцію між Сполученими Штатами та Китаєм у процесі управління мінливими геополітичними тенденціями: Сполучені Штати будуть поводитися як розумний лідер", — сказав Байден.

"Ми не прагнемо конфліктів. Ми не прагнемо холодної війни. Ми не просимо жодну країну обирати між Сполученими Штатами та будь-яким іншим партнером", — сказав Байден, кажучи в загальному контексті конфлікту між Росією та Україною.

===

Новини по темі: