ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Інститут вивчення війни: Оголошення Путіна про мобілізацію показує багато проблем у Росії

Велика Епоха
Путін (Getty Images)

Оголошення президента Росії про "часткову мобілізацію" показує безліч проблем, з якими стикається Росія у своєму неуспішному вторгненні в Україну і які Москва навряд чи зможе вирішити в найближчі місяці, вважає Інститут вивчення війни (ISW).

На думку інституту, наказ Путіна про мобілізацію частини російського "навченого" резерву, тобто осіб, які пройшли обов'язкову службу за призовом, не зможе створити значної бойової потужності Росії протягом кількох місяців. Можливо, цього буде достатньо для підтримки нинішньої чисельності російських військ у 2023 році шляхом компенсації російських втрат, хоча навіть це ще не зрозуміло.

Путін і Шойгу заявили, що мобілізовані будуть тільки резервісти, які пройшли первинну військову службу, давши зрозуміти, що Росія не буде розширювати призов в армію.

Ці коментарі були явно спрямовані на те, щоб розвіяти побоювання російського населення, що "часткова мобілізація" — це код для загальної військової повинності.

Неясно, яку частину російського резерву вже направлено для участі в бойових діях в Україні. У листопаді 2021 року представники західної розвідки повідомили, що Росія призвала "десятки тисяч резервістів" у межах передвоєнної мобілізації.

У червні цього року українські військові чиновники повідомили, що російські війська зобов'язали 80 000 військовослужбовців мобілізованого резерву воювати в Україні.

Російські військові, ймовірно, використовували найбільш боєздатні резерви під час тієї передвоєнної мобілізації, що дає змогу припустити, що нинішню часткову мобілізацію від самого початку проводитимуть із використанням менш боєздатного персоналу.

За даними ISW, російські резервісти погано навчені і не проходять перепідготовку після закінчення терміну призову. Термін обов'язкової військової служби в Росії становить лише один рік, що дає призовникам мало часу, щоб навчитися бути солдатами.

Надходять суперечливі повідомлення про те, який обсяг підготовки пройдуть резервісти, призвані за частковою мобілізацією.

З іншого боку, військовий комісаріат Курської області, як повідомляється, оголосив, що резервісти віком до 30 років будуть негайно направлені у війська без додаткової підготовки.

Офіційна позиція Кремля вже давно полягає в тому, що НАТО підштовхує Україну до війни з Росією, що НАТО готується передати Україні ядерну зброю, а сили НАТО займають або готуються зайняти позиції в Україні. За даними ISW, повторення цього наративу Путіним і Шойгу не свідчить про ескалацію їхньої риторики.

===

Новини по темі: