ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кремль визнав «помилки» у частковій мобілізації росіян

Велика Епоха
Черга на російсько-грузинському кордоні. (AFP via Getty Images)

За кілька днів після початку часткової мобілізації для участі у війні в Україні Кремль у понеділок визнав «помилки» у її проведенні. «Справді, були випадки, коли указ порушувався», — сказав прессекретар Кремля Дмитро Пєсков. У зв'язку з численними від'їздами росіян призовного віку Пєсков припустив, що закриття кордонів не є чимось немислимим. Того ж дня на призовному пункті в Сибіру чоловік відкрив стрілянину, тяжко поранивши офіцера.

Минулого тижня президент Росії Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію 300 000 резервістів для участі у війні в Україні. Влада запевнила, що під удар потрапили лише люди з військовим досвідом чи спеціальними навичками. Але в багатьох випадках закликалися люди похилого віку, хворі, чоловіки без досвіду, а також студенти.

«У деяких регіонах губернатори активно працюють над виправленням ситуації», — сказав Пєсков. Кількість порушень указу знижується, уточнив він. «Ми сподіваємося, що процес прискориться і всі помилки будуть виправлені».

Часткова мобілізація викликала протести по всій країні та масовий від'їзд російських чоловіків до сусідніх країн. Відповідаючи на запитання журналістів, Пєсков сказав, що «поки що» жодного рішення про перекриття зовнішніх кордонів Росії не приймалося. Раніше російський сенатор Сергій Цеков закликав закрити кордони для чоловіків віком від 18 до 55 років. Також з приводу чуток про запровадження воєнного стану у прикордонних регіонах Пєсков сказав, що поки що жодного рішення немає.

Останніми днями надходили повідомлення про наплив росіян на кордонах з Грузією, Фінляндією, Казахстаном та Монголією. Усі чоловіки, опитані інформаційною агенцією AFP, сказали, що їдуть, щоб уникнути призову до армії.

Водночас у Росії у вихідні поновилися протести. За даними неурядової організації «ОВД-Інфо», у неділю в Махачкалі було заарештовано понад 100 людей. Російські ЗМІ опублікували відеозаписи, на яких жінки сперечаються із поліціянтами під час демонстрації. «Чому ви забираєте наших дітей?» — запитує одна з них.

«ОВД-Інфо» також повідомило про 24 затримання під час аналогічної акції в неділю в Якутську.

У понеділок у місті Усть-Ілімську Іркутської області чоловік відкрив стрілянину у військкоматі. За даними Слідчого комітету Росії, підозрюваний у скоєнні злочину — 25-річний житель міста. Губернатор області Ігор Кобзєв повідомив, що одного з військкомів було тяжко поранено.

Місцеві ЗМІ цитують Марину Сініну, матір підозрюваного. Вона сказала, що її син був дуже засмучений, тому що його найкращий друг отримав повістку про призов. «Вони сказали, що йде часткова мобілізація, але виявилося, що забирають усіх», — повідомила Сініна.

Після заяви Путіна було скоєно кілька нападів на призовні пункти, зокрема у Волгограді.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

===

Новини по темі: