ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Технологія, що дозволяє попередньо записати показання свідків, впроваджена в англійських судах

Велика Епоха
Статуя правосуддя Ф. У. Помроя стоїть на будівлі Центрального кримінального суду в Олд Бейлі, Лондон, 8 січня 2019 року. (PA Media)

В Англії та Уельсі завершено впровадження технології, яка дозволяє свідкам та заявникам про зґвалтування записувати свої свідчення заздалегідь, а не давати їх у залі суду.

Міністерство юстиції повідомило, що останні 20 королівських судів у Лондоні, Ессексі, Бакінгемширі та Кембриджширі перейшли на цю технологію, що ознаменувало закінчення загальнонаціонального впровадження.

З моменту першого впровадження технології у серпні 2020 року понад 3000 свідків дали свідчення та пройшли перехресний допит.

Міністерство юстиції заявляє, що цей захід був розроблений для того, щоб забезпечити справедливий судовий розгляд для обвинувачених, а їхні адвокати могли проводити перехресний допит свідків, щоб виявити будь-які недоліки у їхніх свідченнях.

Міністр юстиції Брендон Льюїс сказав: «Ми переглядаємо всю систему боротьби зі зґвалтуваннями, посилюємо підтримку жертв, щоб більше справ доходило до суду і більше ґвалтівників опинялося за ґратами».

«Сьогодні ми виконали свою обіцянку і поширили попередньо записані свідчення на всі суди в Англії та Уельсі, позбавивши жертв цього жахливого злочину необхідності давати свідчення під пильним поглядом зали суду», — додав він.

Уряд заявляє, що тепер цей захід може бути поширений на суди у справах неповнолітніх.

За матеріалами The Epoch Times USA