ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У В'єтнам повертаються популярні бичачі перегони

Велика Епоха
Організатори ведуть волів до стартової лінії під час перегонів Bay Nui в провінції Ань Гіанг 24 вересня 2022 року у В'єтнамі. (NHAC NGUYEN/AFP via Getty Images)

Харчуючись яйцями і пивом, два білих воли Нгуєна Ван Лієта виграють перегони під радісні вигуки тисяч глядачів на брудному полі в дельті річки Меконг у В'єтнамі.

Це щорічні перегони биків Бай Нуї, ритуал меншини кхмерів, які живуть переважно на півдні країни, недалеко від Камбоджі.

Пара № 03, що належить Лієту, з великими темними очима, довгими ногами і вигнутими рогами, приховувала свою силу під м'якою зовнішністю плужної тварини з рисових полів південного В'єтнаму.

Учасник змагань виводить своїх волів на стартову лінію 24 вересня 2022 року. (NHAC NGUYEN/AFP via Getty Images)

Кхмерська громада шанує своїх предків

"З чотирьох турнірів, у яких вони брали участь, вони виграли три", - з гордістю говорить Лієт агентству AFP перед перегонами.

Учасники змагань керують своїми волами під час перегонів на волах Bay Nui в провінції Аньцзян 24 вересня 2022 року. (NHAC NGUYEN/AFP via Getty Images)

Змагання, у яких цього року беруть участь 56 пар волів, проходять у провінції Ан Гіанг у межах фестивалю Сене Долта, під час якого кхмерська громада вшановує своїх предків за допомогою спортивних і мистецьких заходів.

Вважається, що спочатку цю подію придумали ченці, щоб висловити свою подяку фермерам, які допомогли їм зорати землю перед новим урожаєм рису.

Перегони на биках "Бей Нуй" у провінції Ань Гіанг 24 вересня 2022 року. (NHAC NGUYEN/AFP via Getty Images)