ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Глибоко в океані виявлено "загублене місто", і це місце не схоже ні на що інше

Велика Епоха
Пагони бактерій, що живуть на кальцитовій шахті в Загубленому місті. (University of Washington/CC BY 3.0)

Учені з експедиції Open Exploration опублікували нові кадри свого відкриття посеред північної частини Атлантичного океану: "загублене місто", яке не має аналогів на Землі. Тут виявлено життя, якого немає більше ніде на нашій планеті, це місце не схоже на жодне інше.

Поряд із вершиною підводної гори, на захід від Серединно-Атлантичного хребта, знаходиться ландшафт, порізаний вежами, що піднімаються з темряви океанських глибин, повідомляє Science Alert.

Карбонатні стіни та колони здаються примарно-блакитними у світлі підводного апарату, що досліджує дно Аталнтичного океану, яким дистанційно керують дослідники з Університету Вашингтона, США.

Ландшафт є унікальним і варіюється від розмірів грибів до моноліту заввишки 60 метрів. Це "загублене місто" лежить на глибині понад 700 метрів, у полі гідротермальних джерел, найдовшому з відомих джерел в океані.

За словами дослідників, нічого подібного ще не було виявлено. Протягом щонайменше 120 000 років, а можливо і довше, мантія Землі в цій частині світу вступає в реакцію з океанською водою, викачуючи водень, метан та інші гази.

У жерлах цього родовища вуглеводні живлять мікробні угруповання навіть без присутності кисню. Тут також можна побачити равликів і ракоподібних, а більші тварини, такі як краби, креветки та морські їжаки, зустрічаються рідше.

Вуглеводні, що утворюються у гирлах загубленого міста, утворилися не з атмосферного вуглекислого газу або сонячного світла, а в результаті хімічних реакцій на дні океану. "Ця сфера є прикладом типу екосистеми, яка може бути активною на космічних місяцях, таких як Енцелад чи Європа, прямо зараз", — сказав мікробіолог Вільям Бразелтон.

Загублене місто лежить в Атлантичному океані між Європою та Північною Америкою, на перетині Серединно-Атлантичного хребта та Трансформного розлому, з географічними координатами 30°07′0″N 42°07′0″W.