ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Meta, Twitter видаляють «мережу акаунтів», які просували «прозахідні ідеї», виступаючи проти Китаю, Росії, Ірану: звіт

Велика Епоха
Facebook, Instagram, Twitter та інші соціальні мережі на смартфоні. (Chandan Khanna/AFP via Getty Images)

Згідно зі звітом, опублікованим 24 серпня, Facebook і Twitter видалили мережу акаунтів у соціальних мережах, які «використовували обманні тактики» для просування прозахідних наративів, які підтримують США та їхніх союзників, які протистоять таким країнам, як Китай, Росія та Іран.

Спільне розслідування Стенфордської інтернет-обсерваторії та компанії Graphika, що займається аналізом соціальних мереж, показало, що «взаємопов'язана мережа акаунтів» у Twitter, Facebook, Instagram та п'яти інших соціальних мережах використовувала «обманні» стратегії для підтримки західних наративів на Близькому Сході та в Центральній Азії.

Згідно зі звітом, в акаунтах містилася жорстка критика Росії, зокрема, за загибель безневинних цивільних осіб під час вторгнення в Україну. Вони також просували версію про те, що президент Росії Володимир Путін планує викликати глобальну продовольчу кризу, яка найсильніше вдарить по менш економічно розвиненими країнами.

Акаунти також вихваляли американську допомогу Центральної Азії та концентрували увагу на поводженні китайської комуністичної партії з мусульманськими меншинами Китаю, особливо з уйгурами в Сіньцзяні.

Частина активності сприяла поширенню антиекстремістських повідомлень, йдеться у звіті.

Логотип Meta Platforms у Давосі, Швейцарія, 22 травня 2022 р. (Arnd Wiegmann/Reuters)

Згідно зі звітом, Twitter та Meta, материнська компанія Facebook, видалили облікові записи під час «серії таємних кампаній» протягом п'яти років.

Згідно зі звітом, як Twitter, так і Meta, після видалення облікових записів, надали частину своєї активності Graphika та Стенфордській інтернет-обсерваторії.

Стенфордська інтернет-обсерваторія та Graphika заявили, що, на їхню думку, ця діяльність є «найширшим випадком» таємних прозахідних операцій впливу в соціальних мережах, які на сьогодні день були розглянуті та проаналізовані дослідниками з відкритим вихідним кодом.

Хоча ні Twitter, ні Meta не поділилися технічними подробицями своїх розслідувань і відмовилися публічно заявити, хто стоїть за обліковими записами, Twitter заявив, що «імовірними країнами походження» діяльності були Сполучені Штати та Великобританія, у той час, як Meta заявила, що «країною походження» були Сполучені Штати.

Згідно зі звітом, в облікових записах використовувалися фальшиві фотографії профілю, взяті з інших джерел, у тому числі фотографія пуерториканської актриси Валерії Менендес.

Акаунти також «видавали себе за незалежні засоби масової інформації, використовували меми та короткі відеоролики, намагалися розпочати кампанії з хештегами та запускали онлайн-петиції.

Представник Twitter повідомив, що звіт не залежить від компанії і що «дані передаються стороннім дослідникам для підтримки зовнішнього аналізу та інформування громадськості».

Тим часом представник Meta заявив, що компанія не має додаткової інформації щодо звіту, натомість він посилається на попередні обговорення з боку керівників служби безпеки, які посилаються на труднощі з підключенням підроблених облікових записів до певних груп або урядів, повідомляє The Wall Street Journal.

Epoch Times зв'язалася з Twitter та Meta для отримання коментарів.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: