ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія ігнорує санкції: бізнес із Москвою зріс на 369% за час війни

Велика Епоха
(Ілюстрація)

Глобальна наддержава, 6-та за величиною економічна сила у світі, продовжує нарощувати свій бізнес з Росією, попри міжнародні санкції проти Москви. Так, у квітні-червні 2022 року Індія імпортувала з Росії товари та паливо на загальну суму $9,26 млрд, що на 369,29% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Навпаки, експорт Індії в Росію знизився на 37,82% до 435,62 млн доларів. Зростання імпорту було викликане раптовим збільшенням закупівель Індією сирої нафти в Москві після того, як Захід запровадив економічні санкції проти режиму Путіна, повідомляє The Hindu Business Line.

При збільшенні постачання російської нафти до Індії Москва може використовувати баланс рупій, значною мірою відмовившись від операцій у доларах США між двома країнами, щоб купувати більше у Нью-Делі.

Росія надіслала Індії новий список товарів, включаючи медичне обладнання, фармацевтичні препарати, хімікати, промислове обладнання, одяг, меблі, ювелірні вироби, які вона хоче імпортувати.

Ці запити надійшли від російських компаній із широким спектром продукції — від машин, текстилю, паперу, шкіри та деталей двигунів.

Натхнена скороченнями Москви Індія за цей період імпортувала нафти, мінерального палива та продуктів їх переробки на суму $7,9 млрд, що на 800% більше, ніж минулого року.

Індія та Росія зобов'язалися запровадити механізм торгівлі в рупіях та рублях, щоб обійти міжнародні банківські санкції, уникаючи платежів у доларах США чи євро.

===

Новини по темі: